Teknoloji devi Google, her zaman olduğu gibi kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunma arayışında. Ancak, bu hedefe ulaşmak bazen bazı fedakarlıkları gerektirebilir. Son olarak, Google'un Podcasts uygulamasını sonlandırma kararı, şirketin stratejik bir adımı olarak karşımıza çıkıyor...

Google'ın kapatılan uygulaması: Google Podcasts

Google, çeşitli uygulamalarını sonlandırma kararı aldı ve bu kez Podcasts uygulaması da listede yerini aldı. Mart ayı itibarıyla Podcasts uygulamasına verilen desteğin sonlandırılmasıyla birlikte, Google Podcasts artık tarih olacak.

Google, Podcasts uygulamasının kullanımını durdurma kararını duyurduğunda, bu kararın arkasındaki ana nedenlerden birinin YouTube Music'e odaklanma isteği olduğunu belirtti. Bu kararla birlikte, Podcasts'un tamamen YouTube Music'e entegre edileceği açıklandı.

Podcasts kullanıcıları için yapılan duyuruda, abonelikler ve dinleme geçmişleri dahil olmak üzere tüm içeriklerin YouTube Music'e taşınabileceği belirtildi. Taşıma işlemi içinse 2 Nisan tarihine kadar süre tanındı.

Bu değişiklikle birlikte, Google Podcasts'un mevcut kullanıcıları, artık Podcast yayınlarını YouTube Music üzerinden takip edecekler. Bu durum, Google'un kendi bünyesindeki uygulamalar arasında yapılan yeniden düzenleme ve odaklanma çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

Google, Podcasts'un sonlanmasıyla ilgili detaylı bilgi vermezken, YouTube Music'in sunduğu özelliklerin ve kullanıcı deneyiminin daha geniş kitlelere ulaşmasını hedeflediği düşünülüyor. Ancak, bu değişiklikle birlikte Podcast yayınlarının YouTube Music içindeki konumunun nasıl şekilleneceği ve kullanıcıların bu yeni platformda nasıl bir deneyim yaşayacakları, merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi