Mauro Icardi, futbol dünyasının gözdesi haline geliyor! Sezonu gol kralı olarak tamamlayan Arjantinli futbolcu, istatistikleriyle sadece kendi takımı için değil, aynı zamanda Avrupa genelinde dikkat çekiyor. Tüm kulvarlarda 32 gol ve 11 asistlik performansıyla, Icardi adeta golün efendisi olarak kabul ediliyor. Bu performansıyla Avrupa'nın en etkili gol katkısı sağlayan futbolcuları arasına giren Icardi, adını altın harflerle yazdırıyor.

Gol Makinesi Icardi Avrupada En Golculer Listesinde 1

Icardi'nin başarısına paralel olarak, Avrupa'nın diğer büyük futbolcuları da sahne alıyor. Real Madrid'e transfer olan Kylian Mbappe, 44 gol atarak dikkatleri üzerine çekiyor ve buna ek olarak 10 asist yapmayı başarıyor. Bayern Münih'in golcüsü Harry Kane ise bu sezon 44 gol atıp, 12 asistle takımına büyük katkı sağlıyor. Sporting Lizbon'un başarılı forveti Viktor Gyokeres, 43 golle takımını sırtlayarak 14 asistle de arkadaşlarını destekliyor. Manchester City'nin yıldızı Erling Haaland ise 38 golle parlıyor ve 6 asistle katkı yapıyor. Son olarak, Liverpool'un kilit ismi Muhammed Salah, 25 gol atıp 14 asistle takımına liderlik ediyor.

Gol Makinesi Icardi Avrupada En Golculer Listesinde 63

Bu müthiş performanslar, futbolseverlerin heyecanını doruk noktaya taşıyor. Mauro Icardi'nin Avrupa gol krallığı yarışındaki başarısı, sadece kendi hayranlarını değil, tüm futbol tutkunlarını heyecanlandırıyor ve büyük bir merakla gelecek sezonun gelişmelerini beklemeye sevk ediyor.

Gol Makinesi Icardi Avrupada En Golculer Listesinde

Kaynak: Haber Merkezi