Bugün, Gelinim Mutfakta yarışında damakları şenlendiren bir gün yaşandı. Kullanıcılar, adeta nefeslerini tutarak bekliyor: Hangi yarışmacı zirveye ulaştı? Ve merakla soruyorlar, 30 Mayıs 2024 itibariyle Gelinim Mutfakta puan durumu nasıl şekillendi? Lezzet dolu tariflerin ve sıra dışı sunumların yarıştığı bu platformda, rekabetin doruklarına çıkan anları kaçırmamak için okumaya devam edin. İşte detaylar haberimizde...

Gelinim Mutfakta bugün kim 1. oldu?

Kıymet Gelin, geçtiğimiz 29 Haziran'daki programda olduğu gibi bu hafta da "Gelinim Mutfakta" programına damgasını vurdu. Programda, Kıymet Gelin'in memleketinin adetlerinden biri olan gelinin kaynanasının şalvarını yakma geleneğini yerine getirdiğini açıklaması, yarışmacılar ve kaynanalar arasında şaşkınlık yarattı.

Anlamlı Bir Adet: Şalvarın Yakılması

Gelinlerin bu adeti anlamakta zorlanmasıyla birlikte, Kıymet Gelin adetin anlamını şu şekilde açıkladı: "Ben geldim, artık benim sözüm geçer. Yaktım çıranı, diyorlar. Benim çıranı yakacağım gibi."

Züleyha Hanım'ın bu olaylara yorumu ise şu şekilde oldu: "En üstte benim otorite benim, demek istiyor."

Kıymet Gelin ayrıca, yanan şalvarı kolonyayla harladığını ve eşinin de ateşin üzerinden atladığını belirtti.

Kına Gecesine İlişkin Tartışma

Kıymet'in kaynanası olan Nurkadın Hanım, kına gecesinin masraflarını kendisinin karşıladığını ve Kıymet'in sadece öyleymiş gibi davrandığını iddia ederken, Kıymet Gelin ise her şeyin masrafını kendisinin karşıladığını savundu.

"Gelinim Mutfakta"nın 1399. Bölümü sonunda puan durumuna göre kazanan belli olacak.

Kaynak: Haber Merkezi