Kullanıcılar merak ediyor; Gelinim Mutfakta bugün kim 1. oldu? 28 Mayıs 2024 Gelinim Mutfakta puan durumu nedir? Her gün nefes kesen mücadelelerin yaşandığı Gelinim Mutfakta’da, gelinlerin performansları yakından takip ediliyor. Bugün hangi gelin birinci oldu ve genel puan durumu nasıl şekillendi? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası yazımızda yer alıyor. İşte detaylar haberimizde...

Gelinim Mutfakta bugün kim 1. oldu?

Geçtiğimiz bölümde, yani haftanın ilk gününde, yarışmaya damga vuran isim Damla oldu. Tüm rakiplerini geride bırakan Damla, bu hafta koluna 11 bileziği takmanın planlarını yapmaya başladı. Hafta başında, finalde bilezikler üç isim arasında paylaşıldığı için bu hafta bilezik sayısı bir artmış oldu. Damla, bu avantajı değerlendirmek için ilk günden itibaren kolları sıvadı.

Zeynep’in Yüksek Puan Mücadelesi

28 Mayıs Salı günü Gelinim Mutfakta puanları, yarışmadaki dengeleri tamamen değiştirebilir. Zeynep Kalyon, geçtiğimiz hafta istediği başarıyı elde edemedi ve bilezikleri Damla ve Seda ile paylaşmak durumunda kaldı. Bilezikleri kimseyle paylaşmak istemeyen Zeynep, bugün en yüksek puanı almak için harekete geçti.

Altın Final Heyecanı

Haftanın final bölümü, 31 Mayıs Cuma günü ekrana gelecek. Gelecek hafta, altın final ya da sezon final haftası başlayacak ve toplamda 4 hafta sürecek olan altın finale gitmek isteyen yarışmacılar kıyasıya mücadele etmeye başladılar. Hafta başında çeyrek altını yakasına takan Damla, her geçen gün söylemleri ve tabağını savunma şekliyle Tuğba’ya benzemeye başladı. Damla’nın bu havasını söndürmek isteyen Zeynep ise bugün, 28 Mayıs Salı, Gelinim Mutfakta Günün Birincisi olmak ve en yüksek puanı almak istiyor.

Gamze’nin Çeyizi ve Stüdyoda Duygusal Anlar

Haftanın ikinci bölümünde, Gamze’nin stüdyoya getirdiği çeyiz gündem oldu. Her şeyi kendisinin yaptığını söylemesi üzerine, kaynana Nurkadın’ın kaynana Sema’ya sitem dolu sözleri dikkat çekti. Nurkadın’ın, "Kayın valideliği bırak da annelik bu mu?" sözleri, Gamze’nin kaynanasına karşı çıkışına neden oldu. Bu çıkışın ardından Gamze’nin göz yaşlarına hakim olamaması dikkatlerden kaçmadı.

Zeynep’in Damla’yı Alt Etme Planı

Geçtiğimiz bölümde Damla’nın ön plana çıktığını gören Zeynep, iki yeni rakip arasında Damla’yı alt etmek istiyor. Bunun için de ne yapıp edip, bugün Gelinim Mutfakta puanlama sonucunda birinci olmak için kolları sıvadı. Damla, hafta başında kaynanasından “5-1-1-1” şeklinde beş puan elde etti. Kaynana Rabia’nın tam desteğini gören Damla, bugün de 28 Mayıs puanlama sonucunda aynı desteği elde etmek istiyor.

Kaynak: Haber Merkezi