Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis kimdir? Miçotakis Türkiyede yaşadı mı, kaç yaşında? Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis kimdir? Miçotakis Türkiyede yaşadı mı, kaç yaşında?

Türkiye'nin Gazze'deki insanlara olan yardımları devam ediyor. Son olarak, 61 hasta ve 49 refakatçi, Milli Savunma Bakanlığı'na ait 10 sağlık personeli eşliğinde Mısır'ın El Ariş Havalimanı'ndan Ankara'daki Etimesgut Askeri Havalimanı'na getirildi. Bu insanlara yardım amacıyla Türkiye'den özel bir A400M uçağı tahsis edildi ve hastaların nakli için bu uçak kullanıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, getirilen hastalarla bireysel olarak iletişim kurarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Etimesgut Askeri Havalimanı'nda hazır bekleyen ambulanslar aracılığıyla hastalar hızlı bir şekilde Ankara'daki Bilkent Şehir Hastanesi ve Etlik Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Tahliye süreci yaklaşık 3 saat sürdü ve Milli Savunma Bakanlığı'nın koordinasyonuyla gerçekleştirildi.

Türkiye'nin bu yardım hamlesi sadece son örnek değil. Daha önce de 27 hasta ve 13 refakatçi Gazze'den Türkiye'ye getirilmişti. Bu son operasyonla birlikte Türkiye'ye getirilen Gazze'den hasta sayısı 88'e ulaştı.

Kaynak: İHA