Venezuela'da tarihi referandum sonuçlandı! Halk yüzde 96 ile Esequibo Eyaleti kurma planını onayladı Venezuela'da tarihi referandum sonuçlandı! Halk yüzde 96 ile Esequibo Eyaleti kurma planını onayladı

Kefenlenmiş cansız bedenlerin arasında gözyaşları içinde yakınlarını arayan bu küçük çocuk, bir yakınının cesedini bulduğunda, onu öperek ve gözyaşları içinde sarılarak yürek burkan bir sahneye tanıklık etti. Bu anlar, Gazze Şeridi'ndeki trajedinin boyutlarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Gazze'den acı görüntüler... Filistinli çocuk cansız bedenler arasında ailesini aradı!-2

İsrail ordusu, çatışmaların 17. gününde Gazze Şeridi'nde hava saldırılarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Sivil yerleşim yerlerinden, hastanelere, camilere ve kiliselere kadar birçok farklı mekâna yönelik saldırılar, büyük bir insanlık dramına yol açıyor. Gazze'deki ölü ve yaralı sayıları da her geçen gün artıyor.

Gazze'den acı görüntüler... Filistinli çocuk cansız bedenler arasında ailesini aradı!-1

Saldırıların başlangıcından bu yana, hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 55 kişi, bu sayının içinde bin 119 kadın ve 217 yaşlı insan bulunuyor. Ayrıca, 5 bin 87 kişi ölümün eşiğinde bulunurken, yaralananların sayısı 15 bin 273'e yükseldi.

Kaynak: İHA