Gece boyunca devam eden İsrail ordusu saldırılarında Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine yapılan hava, kara ve denizden saldırılarda en az 11 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi ise yaralandı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları, 246. gününde de devam ediyor. İsrail, halkı zorla aç ve susuz bırakarak büyük bir insani felakete yol açtığı Gazze Şeridi'ni hava, kara ve denizden hedef almaya devam ediyor.

Filistin resmi ajansı WAFA'ya göre, İsrail ordusunun kuzeydeki Gazze kentine bağlı Şeyh Rıdvan Mahallesi'nde bir eve düzenlediği hava saldırısında, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetti, çoğu çocuk 14 kişi ise yaralandı.

İsrail topçu birlikleri, Gazze'nin kuzeyindeki Zeytun ve Sabra mahalleleri ile Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı çevresini yoğun bir şekilde bombaladı.

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki El-Bureyc Mülteci Kampı'nda Şahin ailesine ait bir eve saldırdı. Bu saldırıda 6 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde de İsrail ordusu, çeşitli noktaları karadan ve denizden hedef aldı. Bu saldırıda da ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'nın dün yaptığı açıklamaya göre, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 517'si çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 36 bin 731 Filistinli hayatını kaybetti, 83 bin 530 Filistinli ise yaralandı.

Kaynak: İHA