Galatasaray, sağ bek Sacha Boey'in Bayern Münih'e transferinin detaylarını duyurdu. Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Profesyonel futbolcumuz Sacha Boey’nin kesin transferi konusunda FC Bayern München AG ile anlaşmaya varılmıştır. 

Yapılan anlaşmaya göre transfer gelirimiz net 30.000.000 euro olup FC Bayern München AG, şirketimize net 5.000.000 euro tutarında şarta bağlı bonus ödeyecektir. 
 
Ayrıca futbolcunun başka bir kulübe transfer olması durumunda FC Bayern München AG gerçekleşmeyen şarta bağlı bonusların tamamını şirketimize ödeyecektir. 
 
Buna ek olarak iki tane hazırlık müsabakası düzenlenmesi konusunda anlaşılmış olup FC Bayern München AG, müsabakalar kapsamında gerçekleşecek kârın %50’sini şirketimize ödeyecektir.

'HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM'

Bayern Münih'e transferinin ardından kulübün resmi sitesine konuşan Sacha Boey, "Bu benim için gerçekleşmiş bir hayal. Bayern gibi büyük bir kulüpte oynama şansına sahip olmak benim için bir onur. Yeni takımımla tanışmayı ve gelecekte bu harika oyuncularla birlikte oynamayı gerçekten dört gözle bekliyorum. Bir futbolcu olarak, hücuma yönelen ve savunmada olduğu kadar önde de yer almayı seven bir savunmacıyım." açıklamasını yaptı.

Kaynak: Ceren Çetin