Foça'nın eşsiz doğasıyla bezenmiş kıyıları, yaz mevsiminin vazgeçilmezi olmaya aday! Kullanıcılar, deniz kenarında keyifli anlar yaşamak için tercih edecekleri plajlar hakkında bilgi almak için sabırsızlanıyor. İşte, temiz denizi ve muhteşem manzarasıyla göz dolduran Foça'nın en gözde 5 plajıyla ilgili detaylar...

Foça'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Yeni Foça Halk Plajı
Yeni Foça Halk Plajı

İzmir’in mavi bayraklı plajlarından biri olan Yeni Foça Halk Plajı, uzun bir sahil şeridiyle dikkat çekiyor. Belediye tarafından işletilen bu plaj, sunduğu olanaklarla özel plajlarla yarışabilecek seviyede. Merkezi konumu sayesinde yaz aylarında yoğun ziyaretçi akınına uğrasa da geniş sahil şeridi sayesinde kalabalığı hissetmeyeceksiniz.

Yeni Foça Halk Plajı ücretli mi?

Plaja ücretsiz giriş yapabilir ve içeride şezlong ile şemsiye kiralama imkanı sunan, farklı bütçelere hitap eden birçok işletmeden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, plaj çevresinde birçok market, kafe, restoran ve büfe bulunuyor. Plajı günübirlik ziyaret edebileceğiniz gibi, çevresindeki otel veya pansiyonlarda konaklama imkanı da bulabilirsiniz.

Yeni Foça Halk Plajı'na nasıl gidilir?

Plaja özel araç, minibüs ve İzban gibi çeşitli ulaşım araçları ile ulaşabilirsiniz. İzban ile gelmeyi tercih ederseniz, Biçerova durağında inerek 745 numaralı otobüse aktarma yapmanız gerekmektedir.

5698874

Karakum Plajı

Foça'nın klasikleşmiş plajları arasında yer alan ve belediye tarafından işletilen Karakum Plajı, ziyaretçilerine uygun fiyatlarla yeme-içme imkanları sunuyor. Sahil şeridinin kalabalık olduğu bu plajda, özellikle özel günlerde ve hafta sonlarında yer bulabilmek için erken gitmek gerekebilir. Denizin bazı günlerde bulanık veya yosunlu olabileceği göz önünde bulundurulmalı, ancak şehir merkezine bu kadar yakın bir plaj için oldukça temiz olduğu söylenebilir. Plajda şezlong kiralamak isteyenlere iki seçenek sunuluyor: İskelede güneşlenme keyfi yaşayabilir veya klasik şezlongları tercih edebilirsiniz.

Karakum Plajı temiz mi?

Denizin bazı günlerde bulanık veya yosunlu olabileceği göz önünde bulundurulmalı, ancak şehir merkezine bu kadar yakın bir plaj için oldukça temiz olduğu söylenebilir. Dalgasız ve sığ deniziyle, özellikle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için ideal olan Karakum Plajı, kum ve çakıl karışımı bir sahil şeridine sahip olduğundan deniz ayakkabısı bulundurmanızı öneriyoruz.

Karakum Plajı'na nasıl gidilir?

Şehir merkezinde bulunan plaja yürüyerek ulaşım sağlanabilir.

Focada Gidilecek En Iyi 5 Plaj

Kaleburnu Plajı

Eski Foça'nın deniz keyfi için ilk adresi, Kaleburnu Plajı'dır. Karakum Plajı'nın hemen yanında bulunan bu plaj, sahil şeridini taşlarla süslemiştir. Kumdan hoşlanmayanlar için mükemmel bir seçenek olmasının yanı sıra, plajda taşlık alanları sevmeyenler için de bir iskele bulunmaktadır.

Kaleburnu Plajı ücretli mi?

Kaleburnu Plajı'na giriş ücretsizdir. Ancak şezlong ve şemsiye gibi ek hizmetler için ücret alınmaktadır. 2 şezlong ve 1 şemsiye için belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir.

Belediye tarafından işletilen bu plajın fiyatları oldukça makul. Kaleburnu Plajı, aileler için ideal bir destinasyon olarak konumlandırılmıştır ve aileleri öncelikli olarak kabul etmektedir. Denizin keyfini çıkarırken, muhteşem manzarasının tadını çıkarabileceğiniz bir yerdir.

Kaleburnu Plajı'na nasıl gidilir?

Merkezde yer alan plaja, otogardan 15-20 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz.

Focada Gidilecek En Iyi 5 Plaj2

Çanak Koyu

Eski Foça'nın saklı incisi olan Çanak Koyu, bu bölgenin en sığ sularda yer alıyor. Koyun merkezinde, ufak bir plaj alanı sizi karşılıyor. Plaj, çanak şeklindeki kayalıklarla çevrili, adını buradan alıyor. Burası, el değmemiş ve doğal güzelliğini koruyan bir vaha. Berrak denizi, neredeyse akvaryumu aratmayacak kadar temiz ve büyüleyici gün batımı manzarasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Çanak Koyu, son zamanlarda kamp severlerin vazgeçilmezi haline geldi. Yazın sabahları, burada onlarca çadır kurulu olduğunu görebilirsiniz. Koyun sahil şeridi çakıl ve taş karışımından oluştuğu için, deniz ayakkabısı yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Çanak Koyu ücretli mi?

Çanak Koyu'na giriş ücretsizdir. Ancak ücret karşılığında duş ve tuvalet gibi olanaklardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca yürüme mesafesinde market ve büfe bulunuyor. Koyda herhangi bir tesis olmaması sebebiyle, ziyaret öncesi yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz önemli.

Çanak Koyu'na nasıl gidilir?

Şehir merkezinden kalkan Değirmen Burnu Feneri’ne giden minibüslerle plaja yakın bir noktaya kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja ulaşmak için yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüş gerekiyor.

Focada Gidilecek En Iyi 5 Plaj3

Foça Vertigo Plajı

Değirmenburnu'nun hemen sağındaki Eski Foça'daki plaj, sakin ve huzurlu bir atmosfer sunuyor. Eğer hayaliniz, kalabalıklardan uzakta, sessizlik içinde kitabınızı okuyarak tatilin tadını çıkarmaksa, bu plaj tam size göre. Küçük ve huzurlu olan bu plaj, Foça'nın denize girebileceğiniz en güzel noktalarından biri olarak listenizde yer almalı.

Foça Vertigo Plajı ücretli mi?

Evet, Foça Vertigo Plajı ücretlidir. Plaj kullanımı için giriş ücreti alınmaktadır. Ücret, şezlong ve şemsiye kiralaması şeklinde belirlenmiştir. 

Foça Vertigo Plajı 2023 giriş ücretleri şu şekildedir: 2 şezlong + 1 şemsiye: 250-300 TL arası.

Foça Vertigo Plajı'na nasıl gidilir?

Foça merkezinden yürüyerek sadece 10 dakikada plaja ulaşabilirsiniz.

Dikili'de gidilecek en iyi 5 plaj...

Çeşme'de gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: HABER MERKEZİ