Bugün sabah saatlerinde Finlandiya'nın başkenti Helsinki'nin bir banliyösü olan Vantaa'daki Viertola Okulu'nda şok edici bir olay yaşandı. Okula silahlı bir saldırgan tarafından gerçekleştirilen saldırıda öğrenciler büyük tehlike altında kaldı.

Saldırının detaylarına ilişkin ilk bilgiler, saldırganın ve tüm kurbanların 18 yaşından küçük olduğunu gösteriyor. Bu trajik olayda üç öğrenci yaralandı. Finlandiya polisi, Vantaa'daki Viertola Okulu'na yönelik saldırının, birinci sınıftan dokuzuncu sınıfa kadar yaklaşık 800 öğrencinin eğitim gördüğü bir okulda gerçekleştiğini doğruladı.

Yetkililer, polisin olay yerinde inceleme başlattığını ve çevredeki vatandaşlardan bölgeden uzak durmalarını, evlerinde kalmalarını istediğini duyurdu. Ayrıca, halkın kapılarını yabancılara açmaması konusunda uyarıda bulundu.

Saldırganın yakalandığı ve gözaltına alındığı belirtildi. Finlandiya polisi tarafından başlatılan soruşturma, olayın nedenlerini ve faillerin motivasyonunu belirlemek amacıyla titizlikle sürdürülüyor.

Kaynak: Haber Merkezi