Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı'nda, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek başkanlığında alınan kararlar önemli gündem maddelerini oluşturdu. Toplantıda, Manisa'dan başka illere cenazelerin nakli sırasında alınan kilometre başına ücret uygulamasına son verilmesi kararı oybirliğiyle kabul edildi.

Başkan Zeyrek, toplantıda yaptığı açıklamada, Manisalılara verdikleri sözleri yerine getirdiklerini vurgulayarak, su tarifelerinde yapılan indirimler ve zorunlu kartlı sayaç uygulamasına son verilmesi gibi adımların vatandaşlardan olumlu geri dönüşler aldığını belirtti. Ayrıca, halk ekmek projesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlar doğurduğunu ve en yakın sürede Manisa'ya halk ekmek fabrikası kazandırılacağını ifade etti.

HAL ESNAFINA OTOPARK SÜRPRİZİ

Meclis gündeminde hal esnafını ve yakınlarını kaybeden vatandaşları ilgilendiren önemli bir madde de oylanarak kabul edildi. Mevcut sürenin yetersiz olduğu ve ekonomik açıdan dezavantajlı duruma düşürebileceği belirtilen bu maddeyle, hallerdeki otoparklarda bekleme süresi 1 saatten 2 saate çıkarıldı.

Başkan Zeyrek, Mezarlıklar Dairesi Başkanlığının teklifiyle ilgili olarak da cenazelerin Manisa'dan başka illere nakli sırasında alınan kilometre başına ücret uygulamasına son verilmesi kararının alındığını açıkladı. Bu uygulamanın acılı ailelere ek bir yük getirmemesi adına alınan bu kararın, meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildiğini belirtti.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan