Son dönemde medyada dolaşan haberlerle vatandaşlar, Türk sinemasının efsane isimlerinden Fatma Girik'in durumuyla ilgili endişe duyuyorlar. Fatma Girik öldü mü? Fatma Girik ne zaman öldü? Fatma Girik kaç yaşında öldü? gibi sorularla araştırma yapıyorlar. İşte bu merakın arkasındaki tüm detaylar...

Fatma Girik öldü mü?

Fatma Girik'in hayatı, Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olarak iz bıraktı. 12 Aralık 1943'te İstanbul'da doğan Girik, sert, mağrur ve haksızlıklara karşı duran Anadolu kadını karakterleriyle tanındı. Kemal Sunal gibi oyuncularla çalışarak pek çok filmde rol aldı. Aynı zamanda yapımcı ve senarist olarak da aktif oldu.

Fatma Girik ne zaman öldü?

Sinemaya ek olarak aktif siyasete de atılarak SHP'den Şişli Belediye Başkanlığı yaptı. İlk kez 1965'te "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"nü kazandı ve kariyeri boyunca dört kez daha bu ödüle layık görüldü.

Fatma Girik kaç yaşında öldü? 

Memduh Ün ile olan ilişkisi de hayatının önemli bir parçasıydı. Ancak 24 Ocak 2022'de, COVID-19'a bağlı organ yetmezliği nedeniyle 79 yaşında hayatını kaybetti. Naaşı, vasiyeti üzerine Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Memduh Ün'ün yanına defnedildi.

Kaynak: Haber Merkezi