Gazeteci Fatih Altaylı'nın iddialarına göre Meral Akşener'in oğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris Büyükelçiliği'ni mi istedi? sorunun yanıtına ulaşmak için okumaya devam edin...

Fatih Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris Büyükelçiliği'ni mi istedi?

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saray'da önemli bir görüşme gerçekleştirdi. Yaklaşık 40 dakika süren bu görüşmenin içeriği hakkında resmi bir açıklama yapılmazken, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ve gazeteci Fatih Altaylı görüşmeye dair çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Fatih Altaylı Özgür Özel'i Neden Eleştirdi Ortalığı Karıştıran O Iddia Neydi

Gazeteci Fatih Altaylı, YouTube kanalında yaptığı değerlendirmelerde, görüşmenin içeriğine ilişkin dikkat çekici iddialarda bulundu. Altaylı, Akşener'in oğlu Fatih Akşener'in büyükelçilik görevi için isminin geçtiğini söyledi. Altaylı'nın açıklamaları şöyle:

"Ankara'da konuşulan şu: Meral Akşener'in bir aile ferdinin büyükelçilikle ödüllendirilmesi için bazı girişimlerde bulunduğu söyleniyor. Daha önce de bununla ilgili adımlar atılmış. Bu iddiaları Aytun Çıray da dile getirdi. Akşener'in oğlu Fatih Akşener'in Galatasaray Lisesi mezunu olması nedeniyle Paris Büyükelçiliği gibi bir görev istediği konuşuluyor. Ancak, Paris gibi önemli bir yerin verilmesinin zor olduğunu, bunun yerine Fransızca konuşulan Senegal veya Cezayir gibi ülkelerin düşünülebileceğini söyledim. AK Parti'nin, büyükelçilikleri destekçilerine ödül olarak dağıtmaya başladığı bir süreçteyiz."

Son dakika  Meral Akşener'den AYM'ye hak ihlali başvurusu

Görüşmenin içeriği ve iddiaların doğruluğu konusunda resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Akşener ve Erdoğan arasındaki bu kritik görüşmenin yankıları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

Meral Akşener'in oğlu Fatih Akşener kimdir? 

İstanbul doğumlu olan Fatih Akşener, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü başarıyla tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını bitirdi. Eğitimi sonrasında iş hayatına adım atan Akşener, 2008'de Mercedes-Benz Türk A.Ş.'de Ar-Ge Mühendisi olarak görev aldı.

Profesyonel kariyerindeki ilerleyişinde, 2012 yılında Türk Telekom'a geçiş yaparak Girişimcilik Programları Proje Yöneticisi pozisyonunda çalıştı. 2015 yılına kadar bu görevde bulundu. Ardından, 2015-2017 döneminde KWORKS - Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi'nde Program Koordinatörü olarak çalıştı.

Meral Akşener'in Oğlu Fatih Akşener-1

Fatih Akşener mesleği ne?

2017 yılı itibariyle kendi girişimi olan şirketinde, girişimcilere ve şirketlere inovasyon ve girişimcilik konularında danışmanlık veriyor. Fatih Akşener, bu süreçte uzmanlığını geliştirerek, inovasyon alanında etkili bir danışmanlık kariyeri sürdürüyor.

Akşener'in eğitimdeki başarıları ve iş hayatındaki deneyimi, girişimcilik ve inovasyon alanlarında uzmanlaşmış bir isim olarak dikkat çekiyor. 1984 yılında Fatih Akşener 2024 yılı itibariyle 40 yaşındadır. Meral Akşenir'in oğlu Fatih Akşener İstanbul doğumludur.

Kaynak: Haber Merkezi