Spor dünyası EURO 2024'te heyecan dolu yarı final maçları için gün sayıyor. Futbolseverler, hangi takımların kozlarını paylaşacağını, büyük final yolundaki ilk adımı atacak ekipleri merakla bekliyor. Turnuvanın bu kritik safhasında neler olacağı ise şimdiden tartışma konusu oldu. Peki, EURO 2024 yarı final maçları ne zaman? Hangi takımlar eşleşti? İşte tüm detaylar...

EURO 2024 yarı final maçları ne zaman?

EURO 2024 Türkiye Hollanda'yı elerse rakibi kim olacak

EURO 2024 yarı final maçları, 9 Temmuz 2024 Salı ve 10 Temmuz 2024 Çarşamba günleri oynanacak. İspanya ile Fransa arasındaki maç 9 Temmuz Salı günü saat 22:00'de başlayacak. Diğer yarı final karşılaşması ise Hollanda ile İngiltere arasında 10 Temmuz Çarşamba günü saat 22:00'de gerçekleştirilecek. EURO 2024'te heyecan dorukta, futbol tutkunları bu önemli maçları heyecanla bekliyor.

Hangi takımlar eşleşti?

Euro 2024 Yari Final Maclari Ne Zaman Hangi Takimlar Eslesti

EURO 2024 çeyrek final mücadeleleri sona erdi ve yarı final eşleşmeleri belirlendi. İspanya, Almanya'yı uzatma dakikalarında yenerek yarı finale yükseldi. Fransa ise penaltılarla Portekiz'i geçerek diğer yarı finalist oldu. İngiltere ise İsviçre'yi penaltılarda mağlup ederek üçüncü yarı finalist oldu. Türkiye-Hollanda maçı ise devam ediyor. EURO 2024 yarı finalinde İspanya-Fransa ve Hollanda-İngiltere karşılaşacak.

Yarı final maçları nerede oynanacak?

EURO 2024 yarı final maçları şu şekilde planlanmıştır:

  • 9 Temmuz Salı: İspanya ile Fransa arasındaki maç, Münih Arena'da oynanacak.
  • 10 Temmuz Çarşamba: Hollanda ile İngiltere arasındaki maç, BVB Dortmund Stadyumu'nda gerçekleştirilecek.
Kaynak: HABER MERKEZİ