Eskişehir'de dün akşam saatlerinde Gökmeydan Mahallesi'nde bulunan bir parkta meydana gelen olayda, yan bakma meselesi nedeniyle çıkan tartışma kanlı bir kavgaya dönüştü. İki grup arasında başlayan sözlü atışmalar kısa sürede fiziksel bir çatışmaya dönüştü ve bıçaklar kullanıldı. Olay sonucunda C.P.M. (17) ve A.İ.A. (19) isimli gençler bıçak darbeleriyle yaralandı.

Kavganın şiddetiyle karın ve göğüs bölgelerinden ağır yaralanan C.P.M., Eskişehir Şehir Hastanesi'nde acil ameliyata alındı. C.P.M.'nin midesinde yırtıklar tespit edilmesi üzerine yoğun bakıma alındığı ve durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

A W243328 02

Olayın ardından polis ekipleri, kavgaya karıştığı belirlenen yabancı uyruklu iki şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden biri, karakoldaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ancak Afganistan uyruklu Hossein K., yapılan incelemelerin ardından ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatırken, parktaki güvenlik kameralarının da incelendiği bildirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve olayın detaylarıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA