Eskişehir'de Şeker Mahallesi'nde meydana gelen silahlı çatışmada 20 yaşındaki Hüseyin Yurdusever'in hayatını kaybetmesiyle ilgili davanın sonuçları açıklandı. Mahkeme, olayda suçlu bulunan baba Hüseyin T. ve oğlu Süleyman Tuğrul T. hakkında ayrı ayrı müebbet hapis cezası verdi. Ancak uygulanan haksız tahrik ve takdiri indirimler sonucunda bu cezalar 10'ar yıla indirildi.

Eskişehir'de Silahlı Çatışma Davası Sonuçlandı Baba Ve Oğlu 10 Yıl Hapis Cezası Aldı! (3)

Olayın ardından mahkemeye çıkarılan baba ve oğul, maktul Hüseyin Yurdusever'in yakınları ve avukatların da katıldığı duruşmada tutuklu olarak yargılandı. Mahkeme öncesinde son sözleri sorulan Hüseyin T., "Olay anında kendimi ve oğlumu savunmak için ateş ettiğimi" belirterek pişmanlık dile getirdi. Benzer şekilde, olayda yaralanan oğlu Süleyman Tuğrul T. da savunma yaparak pişmanlığını ifade etti ve karşı taraf ateş etmeyi bıraktığında ateşi kestiğini söyledi.

Eskişehir'de Silahlı Çatışma Davası Sonuçlandı Baba Ve Oğlu 10 Yıl Hapis Cezası Aldı! (2)

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Ancak verilen haksız tahrik indirimiyle bu cezanın 12 yıl olarak belirlendiğini, takdiri indirimle ise 10 yıla düşürüldüğünü açıkladı. Ayrıca, sanıkların ruhsatsız silah bulundurma suçundan da ayrı ayrı 1 yıl 3 ay hapis cezası aldığı belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi