İstanbul'un Esenler ilçesi, geçtiğimiz Cumartesi akşamı bir aile içi şiddet vakasına tanıklık etti. Esenler Turgutreis Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 39 yaşındaki Salih M., boşanma aşamasında olduğu eşi S.M.'nin babası tarafından vurularak öldürüldü.

Salih M. ve 34 yaşındaki eşi S.M., evliliklerinde yaşadıkları sorunlar nedeniyle bir süredir boşanma aşamasındaydı. İddiaya göre, Salih M., eşinin kısa bir süre önce babasının yanına taşındığını öğrendi. Bu durumu konuşmak için S.M.'nin babasının evine gitmeye karar verdi.

Salih M., Cumartesi günü saat 20.00 sıralarında Turgutreis Mahallesi'ndeki eve geldi. Kapıda başlayan sözlü tartışma kısa sürede büyüdü. Evde bulunan S.M.'nin babası O.D. (60), tartışmanın şiddetlenmesi üzerine silahını çekti ve damadını vurdu. Salih M., aldığı kurşun yaraları sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

O.D., Esenler Polis Merkezi'ne götürülerek burada ifadesi alındı. Polis merkezindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edilen O.D., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA