Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında AKM Nikah Salonu'nda gerçekleştirdi. Başkan Posbıyık, toplantı öncesinde yaptığı açıklamalarda, hükümetin tasarruf tedbirleri genelgesi nedeniyle Ereğli Belediyespor Kulübü'nün kapatılma riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Başkan Posbıyık'ın Açıklamaları:

Gazete Duvar'ın haberine göre, Başkan Posbıyık, "Hükümetin çıkardığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi nedeniyle spor kulübü çok kötü duruma düştü. Bir tek forma dahi alamıyoruz. Kulüpte 980 lisanslı sporcumuz var. Hentbolundan, voleyboluna kadar 12 branşta sporcumuz var. Ayni yardımları daha evvel Belediye'den karşılıyorduk. Diğer kısmını da dilencilik yapıyorduk, müteahhitlerden, iş insanlarından alıyorduk. Ama şimdi belediyeden ayni yardımları kestikleri için biz bir şey yapamıyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Posbıyık, kulübün kapanması durumunda Erdemir, Tat Metal, Çınar Boru gibi sanayi kuruluşları ve belediyeyle yapılacak toplantıdan umutlu olduklarını belirterek, "Eğer oradan bir sonuç çıkmazsa maalesef kulübü kapatacağız." dedi.

Beklentiler ve Sonuç

Milletvekili Saffet Bey'in konuya el atma isteği ve önümüzdeki günlerde yapılacak toplantı, kulübün geleceği açısından belirleyici olacak gibi görünüyor. Ereğli Belediyespor Kulübü'nün kapanması durumunda, bölgedeki gençlerin spor yapma imkanları önemli ölçüde azalacak ve sosyal sorumluluk projeleri de olumsuz etkilenecek.

Kulübün kapanma kararı, Ereğli'nin gençlerine yönelik yapılan spor yatırımlarında ciddi bir daralma yaratabilir ve bu durum, bölgedeki sanayi kuruluşlarının ve yerel yönetimin aktif desteğine bağlı olarak değişebilir.

Kaynak: Haber Merkezi