Son günlerde adından sıkça söz ettiren isimlerden biri olan Emin Özkurt'un kim olduğu ve mesleği merak konusu oldu. Emin Özkurt, kariyerinde başarılı adımlar atan ve kamuoyunda dikkat çeken bir isim olarak biliniyor. Peki, Emin Özkurt kimdir? Emin Özkurt mesleği ne? İşte detaylar...

Emin Özkurt kimdir?

1979 yılında İstanbul'da doğan Emin Özkurt, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş ve Yüksek Lisans eğitimini İngiltere'de tamamlamıştır. Manchester Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaparak "Telekomünikasyon Hukuku" konusunda tezini sunmuştur. Spor Hukuku alanındaki çalışmalarıyla uzun yıllardır tanınan Özkurt, birçok önemli kulüp, sporcu ve federasyonun ulusal ve uluslararası düzeyde hukuk danışmanlığını yapmaktadır. Ayrıca, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ve EuroLeague Tahkim Kurulu'nda Türkiye'yi uluslararası alanda temsil eden tek Türk yargıçtır.

Emin Özkurt mesleği ne?

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, Yüksek Lisans eğitimi için İngiltere'ye giden Özkurt, Manchester Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret Hukuku alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Tezini "Telekomünikasyon Hukuku" üzerine sundu. Uzun yıllardır Spor Hukuku alanında çalışmalar yapan Özkurt, pek çok önemli kulüp, sporcu ve federasyonun ulusal ve uluslararası düzeyde hukuk danışmanlığını üstlenmektedir. Ayrıca, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ve EuroLeague Tahkim Kurulu'nda Türkiye'yi tek Türk yargıç olarak başarıyla temsil etmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ