Ekim Ayı Soğukluk Getiriyor

Meteoroloji uzmanları, Ekim ayının yaklaşmasıyla birlikte sıcak hava koşullarının geride kalacağını belirtiyor. Yaz mevsiminden arta kalan sıcaklıkların yavaşça azalmasıyla birlikte, Ekim ayında daha soğuk bir hava bekleniyor.

Sıcaklık düşüşlerinin yaşanmasıyla, Türkiye için meteorolojik uyarılar yapılmış durumda. Özellikle cumartesi gününe dikkat çekiliyor. Bu uyarılar sosyal medyada "Cellat Soğuklukları" adı altında paylaşılıyor.

Cellat Soğukları Kapıda

Meteoroloji kaynakları ve uzmanları, hafta sonuna dikkat çekiyor. Bu konuda yapılan sosyal medya paylaşımları, hafta sonunun hava koşullarıyla ilgili daha fazla bilgi veriyor. Havacity tarafından yapılan bir paylaşımda, 30 Eylül'de başlayacak ve yaz mevsiminin sonunu işaret edecek olan "Cellat Soğuma"nın geldiği belirtiliyor.

6 Aralık 2023 Mesudiye, Çamaş dikkat! Ordu elektrik kesintisi tüm gün sürecek -Yeşilırmak Elektrik kesintisi 6 Aralık 2023 Mesudiye, Çamaş dikkat! Ordu elektrik kesintisi tüm gün sürecek -Yeşilırmak Elektrik kesintisi

Pazar Günü Soğuk Bekleniyor

Havacity tarafından paylaşılan başka bir gönderide ise Pazar gününe dair uyarılar bulunuyor. 31 Eylül Pazar günü itibariyle, Türkiye'de soğuk hava etkisi hissedileceği ve tedbirlerin alınması gerektiği vurgulanıyor. Bu paylaşımda, Pazar günü ölçülecek sıcaklıkların uzun yılların ortalamasından daha düşük olacağına dikkat çekiliyor. Ülkenin büyük bir bölümünün normallerin altında sıcaklıklarla karşı karşıya olacağı belirtiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ