EGİAD, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Swissotel Büyük Efes İzmir'de Bahar Festivali düzenledi. Türk tasarımcıların ürünlerinin satışa sunulduğu organizasyonda 60 stant yer aldı. Girişin ücretsiz olduğu etkinlikte, oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci de katılımcılarla özel söyleşide bir araya geldi. EGİAD Başkan Vekili Kaan Özhelvacı, düzenlenen Bahar Festivali kapsamında elde edilen gelir ile açılacak olan EGİAD Ortaokulu Spor Salonu’nu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Stantların açılması ile başlayan EGİAD Bahar Festivali’nde ilk olarak “Rinoplastik” başlığıyla Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ahmet Berber katılımcılarla buluştu. Daha sonra “Gülüş Tasarımı” ile Diş Hekimi Ecren Çolak, Milli Yüzücü Bengisu Avcı ve SIDREX ile söyleşiler devam etti. EGİAD Başkan Vekili Kaan Özhelvacı’nın teşekkür konuşması ile devam eden etkinlikte, tüm katılımcılara destekleri için teşekkür edildi. Özhelvacı, etkinlik ile doğanın uyanışını, yenilenmeyi ve bereketi kutladıklarını belirterek, “Baharın gelişiyle birlikte doğanın canlanışını, umudun yeşermesini ve yeni başlangıçların müjdesini taşıyan bir festivali için buradayız. Bahar, yenilenme ve büyüme ile dolu bir mevsimdir. Yeni başlangıçlar ve umut dolu bir gelecek sunar. Bu festival bizler için hem baharı hem de birlikte olmanın, paylaşmanın ve önemini temsil ediyor” dedi. EGİAD’ın, sosyal sorumluluk bilinci ve paydaşların katkıları ile Türkiye’nin toplumsal rekabet gücünü artırmak için çaba gösterdiğini hatırlatan Özhelvacı, EGİAD olarak 2004 yılında yapılarak Millî Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan okula derneğin hala destek olduğunu belirtti. Kodlama Eğitimleri, 3D (3 boyutlu tasarım) Modelleme, Cep Telefonu Yazılım Eğitim, Tübitak 4006 Proje Çalışmaları ile bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren okulun her zaman arkasında olduklarını kaydeden Özhelvacı, “EGİAD Ortaokulu Voleybol Takımı, son yıllarda müsabakalarda, spor salonu olmamasına rağmen elde ettikleri başarı ve özverili çalışmalarıyla göğsümüzü kabarttı. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bu gençlerimize destek olmak istedik” ifadelerini kullandı. Spora ve sporcuya desteklerinin daimi olduğunu vurgulayan Özhelvacı, “Okulumuzun voleybol takımı iki senedir derecelerle bizleri onurlandırmaktalar. Bir gün bu takımımızda yetişen gençlerimizin uluslararası büyük başarılarıyla gururlanacağımıza inanıyoruz. Yüce Atamızın söylediği gibi ‘Açık ve kesin olarak söyleyeyim ki sporda başarılı olmak için bedensel dayanıklılık kazanmak kadar, halkın sporun içeriğini ve değerini anlamış olması, içtenlikle sevmesi ve ulusal bir görev olarak görmesi gerekmektedir.’ Sporu içtenlikle sevmeli ve desteklemeliyiz. Çocuklarımız için bir bahar gününde şenlik havasında bir EGİAD Bahar Festivali düzenleyerek hem moral vermek istedik hem de bir fayda yaratmayı amaçladık” diye konuştu.Özhelvacı, “EGİAD Ortaokulu Spor Salonu’nu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’mıza yetiştirmek istiyoruz. Bu spor salonunun tamamlanması için, bu EGİAD Bahar Festivali’nden elde ettiğimizin gelirin tamamının bu salonun yapımına ayıracağız. EGİAD Bahar Festivali’ne katılanlara teşekkür ediyoruz. Çok önemli bir projeye katkı vermiş oldular”dedi.

Whatsapp Image 2024 04 03 At 3.30.39 Pm (1)

CEYDA DÜVENCİ DE KATILDI

Oyuncu ve Sunucu Ceyda Düvenci, etkinliğe katılanların sorularını yanıtladı. Düvenci “Bugün evlatlar için bir aradayız. Urla’da EGİAD tarafından kurulan okulda okuyan öğrenciler voleybolda çok büyük başarılar elde etti, ‘Biz buradayız’ dedi. Ve bu başarılar da yapılan işin devamının gelmesine sebep olmuş. Gençlerimiz daha başarılı olsun, imkanları olsun diye, EGİAD’a bir spor salonu yapılacak. Yapılacak bağışlar, çocuklarımızın daha sporcu, daha zinde, daha Atatürkçü olmasını sağlayacak. Birbirinden güzel stantlarda destek bekleyen, markasını devam ettirmek isteyen İzmirliler var. Hem bağış yapıp çocuklarımıza iyi gelmek ve girişimci markalara destek olmak için buradayız” diye konuştu. 

Muhabir: Canan Kaya