Edirne'nin sahil ilçelerinden biri olan Enez'de heyecan dolu bir süreç tamamlandı. Enez'in Belediye Başkanı kim oldu sorusu, uzun bir bekleyişin ardından yanıt buldu. Edirne Enez Belediye Başkanı kim oldu?  ve Özkan Günenç kimdirsoruların yanıtları ise haberimizde yer alıyor...

Edirne Enez Belediye Başkanı kim oldu?

Enez İlçesi'nde gerçekleşen belediye başkanlığı seçimleri sonuçlandı ve CHP adayı Özkan Günenç zaferle çıktı. İlçe genelindeki oyların yüzde 52.96'sını alarak rakiplerini geride bırakan Günenç, seçmenin büyük desteğini arkasına aldı.

AK Parti adayı Abdullah Bostancı, %37.74'lük oy oranıyla ikinci sırayı aldı. Ancak, Günenç'in önünde ciddi bir fark bulunuyor. İYİ Parti adayı Ege Bitikli Sakin ise %6.99'luk oy oranıyla üçüncü oldu.

MHP adayı Ahmet Demirci, Saadet Partisi adayı Serkan İşcan, ve Zafer Partisi adayı Alperen İlhan beklenenin altında kalarak sırasıyla %0.89, %0.69 ve %0.33 oy aldılar. BTP'den Canan Kuzuoğlu ve HÜDA PAR'dan Muhammed Said Kaya ise %0.16 oy oranıyla dikkat çekti. Büyük Birlik Partisi adayı Samet Sirkeci ise %0.03'lük oy oranıyla seçimlerde geri planda kaldı.

Özkan Günenç kimdir?

Özkan Günenç, 1979 yılında Enez ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketi Enez'de tamamladıktan sonra ortaokul eğitimine Edirne'de devam etti. Lise öğrenimini ise Keşan Endüstri Meslek Lisesi'nde başarıyla tamamladı.

Sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenen Günenç, toplumun çeşitli kesimleriyle etkileşim halinde oldu ve bu süreçte yerel yönetimde aktif rol aldı. CHP çatısı altında Enez Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Günenç, halkın temsilcisi olarak önemli adımlar attı.

2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde Enez halkının teveccühüyle Belediye Başkanı seçilen Günenç, şehrin yönetiminde önemli bir sorumluluk üstlendi. Evli ve 2 çocuk babası olan Günenç, hizmetlerini şehrine adamış bir lider olarak tanınıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ