Kullanıcılar arasında son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir isim var: Ececan Gümeci. Ancak kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır gibi merak edilen sorular cevapsız kalmıştı... Ta ki şimdiye kadar! Ececan Gümeci'nin yaşam öyküsü, merak edenleri cevaplarla buluşturuyor. Peki, Ececan Gümeci kimdir, nerelidir? Ececan Gümeci kaç yaşındadır? Tüm detaylar haberimizde yer almaktadır...

Ececan Gümeci kimdir, nerelidir?

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu olan isim, eğitim sürecinde Erzurum Devlet Tiyatrosu ve Bursa Devlet Tiyatrosu'nda görev almıştır. Eğitimine paralel olarak birçok dizide ve filmde rol almıştır.

Kariyerine En Son Babalar Duyar dizisiyle adım atan sanatçı, daha sonra Geniş Aile, Haneler, Avrupa Yakası gibi tanınmış yapımlarda da yer almıştır. Özellikle 2011-2013 yılları arasında atv'de yayınlanan Alemin Kıralı dizisinde canlandırdığı Nihale Kıral Otuzşubat rolüyle dikkatleri üzerine çekmiş ve geniş kitlelerce tanınmıştır.

Sinema dünyasında da aktif olan oyuncu, Kutsal Damacana: Dracoola, Sağ Salim 2 ve Vezir Parmağı gibi yapımlarda da kendine yer bulmuştur.

2002: En Son Babalar Duyar - Çaça'nın Sevgilisi
2004: Kalp Gözü - Hacer
2006-2009: Avrupa Yakası - Nilay
2009-2011: Geniş Aile - Dihruba
2011-2013: Alemin Kıralı - Nihale Otuzşubat
2014: Kertenkele - Müjgan
2014: Sağ Salim 2: Sil Baştan - Figen
2016: El Değmemiş Aşk - Buket
2016: Vezir Parmağı - Feriştah
2018: Oflu Hoca Trakya'da - Esma
2023: Kendi Düşen Ağlamaz - Nergis Özçelik

Ececan Gümeci kaç yaşındadır?

Bursa'nın 10 Mart 1983 doğumlu olan başarılı oyuncusu Ececan Gümeci, Türk sinema, dizi ve tiyatro sahnelerinde adından sıkça söz ettiriyor.

Halen Türkiye'nin çeşitli dizi ve sinema projelerinde yer alan Gümeci, kendine özgü tarzı ve oyunculuk yeteneğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Sinema, dizi ve tiyatro sahnelerindeki başarılı performanslarıyla sektörde saygın bir konuma sahip olan Ececan Gümeci, Türk sanat dünyasının önemli isimleri arasında yerini alıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ