Sosyal medyanın gündemindeki isimlerden biri olan Ece Pirim, takipçileri tarafından yoğun ilgi görüyor. Peki, Ece Pirim kimdir, nereli, kaç yaşında ve hangi mesleği icra ediyor? İşte detaylar...

Ece Pirim kimdir?

Ece Pirim, Ankara'da doğmuş ve Türk asıllıdır. Lise hayatında aktif yaşamına sporla başladı, lisanslı voleybol oyuncusu olarak yoluna devam etti. Sonrasında halk oyunları oyunculuğu ve eğitmenliği yaptı. Lise yıllarında boyu ve pozları dikkat çekince, çevresinde "manken ol, güzellik yarışmalarına katıl" sözleri duymaya başladı. Ankara'daki M.E.B.'ye bağlı "Tülin Okan Arı Mankenlik ve Zarafet Okulu"nu bitirdi. Ancak içindeki TV dünyasına olan merak hiç bitmedi. A.Ö.F.'yi kazandı ama gerçek isteği başka bir yerdeydi. A.Ü. Radyo-TV-İletişim bölümü yol gösterici oldu. TRT sınavlarına girip sunuculuk kariyerine bu büyük okulda başladı. İstanbul'a geçti ve hem mankenlik hem de fotomodellik yapmaya başladı. İstanbul'a varışı, Türkiye'nin en büyük moda organizasyonu olan "Vizon Show" seçilmesiyle başladı. Ardından bir dizi güzellik yarışmasında başarı elde etti. TV kariyeri hızla ilerledi. TRT'den sonra HBB ve diğer kanallarda çeşitli programlar sundu. Kişisel gelişim, yöneticilik, marka olma, iletişim ve haber sunumu konularında seminerlere katıldı. Gece haberlerinde çalıştı, sonra ana haber editörlüğü ve spikerliği yaptı. Sonra tekrar program yapmaya döndü ve internet sitelerine ünlü isimlerle röportajlar hazırladı. Program ve sunuculuk alanlarında ödüller aldı. Dışişleri ve Kültür Bakanlıkları ile dünya turnesi yaptı ve "Turquie la Belle" adlı grupla üç yıl boyunca dünya çapında tanıtım çalışmaları yaptı. Başarıları nedeniyle Dışişleri ve Kültür Bakanlığı tarafından üstün hizmet ödülüne layık görüldü. Dünya'yı gezmek, çeşitli kültürleri tanımak hayata ve insanlara bakış açısını derinleştirdi. İki yıl yurtdışında yaşadı ve halen oyunculuk kariyerini sürdürüyor. Dizi ve reklam filmlerinde yer aldı ve içindeki enerjiyi daha nice güzel işlerde kullanmayı umuyor. Evli ve şu anda bir kitap üzerinde çalışıyor. Kariyeri boyunca sunuculuk, haber editörlüğü ve spikerlik gibi çeşitli medya alanlarında çalışmıştır. Aynı zamanda mankenlik ve fotomodellik yapmıştır.

Ece Pirim Kimdir Nereli Kac Yasinda Meslegi Ne-1

Ece Pirim nereli?

Ece Pirim aslen Ankaralıdır.

Ece Pirim mesleği ne?

Ece Pirim'in mesleği sunuculuk, haber editörlüğü, spikerlik ve oyunculuktur. Türkiye'nin önemli moda organizasyonlarına katılmış ve çeşitli güzellik yarışmalarında başarılar elde etmiştir. Dünya çapında tanıtım projelerinde yer almış ve Dışişleri ve Kültür Bakanlıkları tarafından üstün hizmet ödülüne layık görülmüştür. Halen oyunculuk kariyerine devam etmekte olup, evlidir ve bir kitap üzerinde çalışmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ