Ece Güner, İYİ Parti'den 14 Aralık 2023'te istifa etmişken, Serkan Özcan da 14 Ocak 2024'te Gelecek Partisi'nden istifa etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanları oldular.Serkan Özcan siyaset ve ekonomi alanında, Ece Güner ise uluslararası hukuk konusunda İmamoğlu'na danışmanlık yapacaklar.

Ece Güner, 14 Aralık 2023'te yaptığı yazılı açıklamada Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yeniden kazanmasının önemini vurgulamış ve partisinin aday çıkarma kararını eleştirmişti.

Güner, istifasını şu sözlerle duyurmuştu: "Bu bir parti meselesi değil, bu bir memleket meselesidir. Bu bir cumhuriyet meselesidir."Özcan ise 14 Ocak'ta Gelecek Partisi kongresi sırasında kendi isteğiyle görevinden ve partisinden ayrıldığını belirtmişti.

Ekrem Imamoglu Ne Zaman Baskan Oldu Ekrem Imamoglu Kacinci Kez Baskan Oluyor

Sosyal medyadan duyurdular

Her iki isim de gelişmeyi kişisel sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Güner, X'ten yaptığı paylaşımda "İBB Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na, beni 'Başkan Danışmanı' göreviyle onurlandırdığı için teşekkür ediyorum. Olağanüstü başarılı ve çalışkan Başkanımızla, 16 milyon İstanbullu için, ÇOK çalışacağız. Tam Yol İleri!" ifadelerini kullandı.

Serkan Özcan ise, "Bugün itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn.Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlığı görevine atanmış buluyorum. Beni bu göreve layık gören Sn. İmamoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla arz ederim" dedi.

GÖZ ATIN: Ece Güner kimdir? Ece Güner neden istifa etti?

Kaynak: HABER MERKEZİ