Türkiye'de emeklilerin ve çalışanların merakla beklediği konulardan biri olan promosyon güncelleme süreci, E-Devlet üzerinden nasıl gerçekleştirilecek? 2024 yılında emekli promosyonlarının güncellenmesi ve bu sürecin nasıl işleyeceği vatandaşların gündemindeki yerini koruyor. Promosyon güncelleme ekranı üzerinden yapılacak işlemlerle ilgili detaylar haberimizde...

Emekli banka promosyonu başvurusu nasıl yapılır?

Emekli banka promosyonu başvuruları için alternatif başvuru yöntemleri bulunuyor. Kamu bankalarında emekli promosyonu güncelleme başvuruları bugün (25 Mart) Pazartesi itibariyle başladı.
Maaşlarını farklı bankalara taşımak isteyen SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri, şubelere gitmeden promosyon güncellemesi başvurusu yapabiliyor.
Bankalara bildirim yaparak emekliler, maaşlarını taşıyabiliyor. Bildirimler banka şubelerinden veya e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.

E- devletten promosyon güncelleme nasıl yapılır 2024? 

E-Devlet üzerinden promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Türkiye.gov.tr adresine giriş yapan kullanıcılar, sağ üst köşede bulunan arama kutusuna "Banka değişikliği" yazarak ilgili sayfaya erişebilirler. Bu sayfada ad, soyad, banka, il, ilçe, şube gibi bilgilerini kontrol ederek banka değişikliği başvurusunda bulunabilirler. Emekliler, maaşlarını kamu bankalarına taşımak istiyorlarsa, gerekli bilgileri aşağıdaki iletişim numaralarından alabilirler:

  • Ziraat Bankası: 444 00 00
  • Halkbank: 0 850 222 0 400
  • Vakıfbank: 0850 222 0724

Bu adımları takip ederek, kullanıcılar kolayca banka değişikliği başvurusunu tamamlayabilirler.

Kaynak: HABER MERKEZİ