Kutlamaların sona ermesinin ardından, Düzce Üniversitesi öğrencileri yurda gitmek üzere Düzce Valisi Selçuk Aslan'dan yardım talebinde bulundu. Bu talep, geç saatlerde yapıldı ve  Düzce Valisi Selçuk Aslan'ın talimatıyla öğrencilere yardım eli uzatıldı. Öğrenciler, Vali Aslan'ın makam aracı TOGG ile Cahit Zarifoğlu Erkek Öğrenci Yurduna bırakıldı.

225/40 R18 lastik hava basıncı kaç olmalı? 225/40 R18 kaç bar hava basılır? 225/40 R18 lastik hava basıncı kaç olmalı? 225/40 R18 kaç bar hava basılır?

Düzce Valisi Selçuk Aslan'dan talimat geldi... Öğrenciler yurda TOGG ile dönüş yaptı (3)

Düzce Valisi Selçuk Aslan'dan öğrencilere özel araç tahsisi

Vali Selçuk Aslan'ın bu yardımsever yaklaşımı öğrenciler tarafından takdirle karşılandı. Mustafa Beşir, öğrenciler olarak Vali Bey'e teşekkürlerini ileterek, "Bizi yurda bırakması için Vali Bey'den rica ettik. Çok teşekkür ediyoruz kendisine. Arabasını bize tahsis etti. Arabayı da çok beğendik. Yapanlardan Allah razı olsun" dedi.

Düzce Valisi Selçuk Aslan'dan talimat geldi... Öğrenciler yurda TOGG ile dönüş yaptı (2)

Vali Selçuk Aslan kimdir?

Selçuk Aslan, 1978 yılında Kırşehir'de doğdu ve eğitim hayatına Kırşehir'de başladı. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Kırşehir'de tamamladıktan sonra yükseköğrenimine İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde devam etti. Burada lisansüstü çalışmalarına başlayarak yüksek lisans derecesini elde etti. Yüksek lisans tezini "Kovancılar'ın Sosyal Yapısı" konusunda yazarak tamamladı.

Maliye Bakanlığı'nda memuriyet kariyerine 2000 yılında başlayan Selçuk Aslan, 27 Aralık 2001 tarihinde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine atandı. Kaymakam adaylığı dönemini başarıyla tamamlayarak Kayseri ilinin Tomarza ilçesinde Kaymakam olarak göreve başladı.

Kariyeri boyunca çeşitli ilçelerde Kaymakam olarak görev yaptı. Bu görevler sırasında özellikle afet koordinasyonu ve insani yardım koordinasyonu alanlarında önemli görevler üstlendi. Ayrıca geçici görevlerde de bulundu, örneğin Kastamonu'daki sel afeti sonrasında Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili olarak görev yaptı.

Evli ve iki çocuk babası olan Selçuk Aslan 18 Mayıs 2022 - 18 Ağustos 2023 tarihleri arasında İller İdaresi Genel Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 10 Ağustos 2023 tarihinde yayımlanan bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Düzce Valisi olarak atandı.

Düzce Valisi Selçuk Aslan'dan talimat geldi... Öğrenciler yurda TOGG ile dönüş yaptı (1)

Kaynak: Haber Merkezi