Bitcoin, kripto para piyasasının tartışmasız lideri ve en değerli varlığı olarak biliniyor. Ancak, bu dijital para birimine sahip olanların kimler olduğu sıklıkla merak konusu oluyor. Kullanıcılar, Bitcoin zenginlerinin kim olduğunu ve en çok Bitcoin'e sahip olanın hangi kişi veya kurum olduğunu öğrenmek için araştırmalar yapıyorlar. İşte, bu merakın peşine düşenler için sunduğumuz tüm detaylar...

Bitcoin zenginleri sıralaması 2024

Kripto paralar dünyasında yaşanan hareketlilik, Bitcoin'in değeriyle birlikte zenginliklerin sahiplerini de gizemli bir şekilde ortaya çıkarıyor. Son günlerde, Almanya'nın kripto para entrikalarıyla çalkalandığı bir dönemde, dünyanın en çok Bitcoin'e sahip yatırımcıları merak konusu haline geldi. Peki, bu zenginler kimler ve ne kadar Bitcoin'e sahipler? İşte, detaylı bir inceleme sonucunda ortaya çıkan bilgiler...

  1. El Salvador Devlet Başkanı - 2.800 Bitcoin: Orta Amerika ülkesi El Salvador'un Bitcoin dostu devlet başkanı, 2021'de halkının parasını Bitcoin almak için kullanmış ve ülkenin yaklaşık olarak 2.800 Bitcoin'e sahip olduğu tahmin ediliyor.

  2. Block Ödeme ve Kripto Teknoloji Şirketi - 8.038 Bitcoin: Twitter kurucusu Jack Dorsey'nin öncülüğünde kurulan Block, kripto paraları destekleyen ödeme teknolojileri şirketi olarak biliniyor ve yaklaşık olarak 8.038 Bitcoin'e sahip.

  3. Tesla - 9.700 Bitcoin: Tesla'nın 2023 mali raporlarına göre, şirket hala 9.700'den fazla Bitcoin'e sahip olduğu belirtiliyor. Elon Musk'ın şirketi, 2021'de büyük miktarda Bitcoin satın almış ancak çoğunu sonraki yıllarda satmıştı.

  4. Microstrategy CEO'su Michael Saylor - 17.700 Bitcoin: Microstrategy şirketinin kurucusu Michael Saylor, 2020'de kişisel olarak 17.700 Bitcoin'e sahip olduğunu açıklamıştı. Bugün bu sayının daha da artmış olması muhtemel.

  5. Silk Road - 30.000 Bitcoin: Arkham Intelligence'a göre, ABD'nin karanlık internet altyapısı Silk Road ile ilişkili olduğu tespit edilen bir Bitcoin cüzdan adresi, yaklaşık olarak 30.000 Bitcoin içeriyor.

  6. Risk Sermayesi Yatırımcısı Tim Draper - 30.000 Bitcoin: ABD'li yatırımcı Tim Draper, 2014 yılında ele geçirilen ve ABD hükümeti tarafından açık artırmaya çıkarılan 30.000 Bitcoin'i satın almıştı.

  7. Kamuoyuna Açık Bitcoin Madenciliği - 40.000 Bitcoin: Halka açık en büyük sekiz Bitcoin madencilik şirketinin elinde yaklaşık olarak 40.000 Bitcoin bulunuyor.

Bu zenginlerin ve kurumların Bitcoin varlıkları, kripto para piyasasının ne kadar çeşitli ve karmaşık olduğunu gösteriyor. Ancak belirli bir dengenin oluşmasıyla birlikte, Bitcoin'in geleceği hakkında daha net tahminlerde bulunmak da mümkün olabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ