İsveç'in ünlü rap sanatçılarından C. Gambino, Göteborg şehrinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Expressen gazetesinin haberine göre, gerçek adı Karar Ramadan olan 26 yaşındaki sanatçı, dün gece geç saatlerde Selma Lagerlöfs Meydanı yakınlarındaki bir otoparkta yaralı olarak bulundu. Silahla vurulduğu belirlenen genç sanatçı, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Ülkenin prestijli ödülü Grammi'de "Yılın Hip Hop Sanatçısı" seçilen C. Gambino'nun aracının bulunduğu otoparkta 7 kurşun izi tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir polis yetkilisi, C. Gambino'nun bölgede yaşadığını ve aracını park etmeye geldiği sırada saldırıya uğradığını belirtti. Polis sözcüsü Annika Laag, "Mümkün olduğunca çok sayıda tanıktan bilgi toplamaya çalışıyoruz ve teknik soruşturma üzerinde çalışmaya devam ediyoruz," dedi.

Cinayete ilişkin Göteborg'da bir adrese baskın düzenleyen polis ekipleri, birkaç kişiyi gözaltına aldı. İsveç basınında yer alan haberlere göre, polisin, cinayetin Göteborg'daki çete hesaplaşmasıyla bağlantısını araştırdığı ifade edildi.

İsveç'te uzun süredir organize suç şebekeleriyle bağlantılı olan silahlı şiddet olaylarındaki artış dikkat çekiyor.

Kaynak: AA