İstanbul'da son zamanlarda artan iş yeri kurşunlama olaylarına karşı polis ekipleri kararlı bir mücadele yürütüyor. Yılbaşından bu yana mekanlara ateş eden ve iş yeri sahiplerinden haraç almaya çalışan suç şebekelerine yönelik yapılan operasyonlarda, 182 şüpheli gözaltına alındı. 50 ayrı kurşunlama vakasıyla ilgili detaylı bir çalışma yürütülerek, suç örgütlerine ait olduğu belirlenen silahlar ve mermiler ele geçirildi.

117 kişi tutuklandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda, suçluların peşini bırakmıyor. 182 gözaltıyla sonuçlanan operasyonlar, şehrin güvenliğine yönelik önemli bir adım olarak nitelendiriliyor. Gözaltına alınan şüphelilerden 117'si, mahkeme kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

O maddeler ele geçirildi

Yapılan aramalarda, şüphelilerin adreslerinde çeşitli silah ve mühimmatlar ele geçirildi. 3 adet AK-47, 51 adet ruhsatsız tabanca, 15 adet otomatik tabanca, 2 adet kuru sıkı tabanca gibi yasa dışı silahlarla birlikte, çelik yelekler, kar maskeleri, sahte plakalar ve yasaklı madde de bulundu. Operasyonlarla birlikte şehrin güvenliği için önemli bir adım atılmış oldu.

Kaynak: İHA