Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Neşe Kurt Özkaya, yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte terleme sorunlarının da yükseldiğini vurguluyor. Özellikle koltuk altı terlemelerinin insanların günlük yaşamını olumsuz etkileyebildiğini belirtiyor. Terleme botoksu uygulamalarının bu mevsimde önemli bir çözüm sunduğunu aktarıyor.

Dr. Özkaya, terleme sorunu yaşayan kişilerin sosyal, ev ve iş hayatlarının olumsuz etkilendiğini ifade ediyor. Terleme botoksuyla bu soruna etkili bir çözüm sunulduğunu belirten Dr. Özkaya, özellikle koltuk altı, el ve ayaklardaki aşırı terlemenin giysilerin üzerinde görünür olması ve kötü koku oluşturması gibi durumların insanları olumsuz etkilediğini dile getiriyor. Son yıllarda terleme botoksu tedavisinin aşırı terleme sorununa karşı en popüler seçenek olduğunu ifade ediyor.

terleme-sorunu-nasil-cozulur-terleme-ve-ter-kokusuna-karisi-guclu-cozumler-nelerdir-terleme (2)-1

Terleme botoksu uygulamasının etki süresinin yaklaşık 6 ay olduğunu belirten Dr. Özkaya, bazı durumlarda hiperhidrozis adı verilen ciddi terleme sorunlarının da yaşandığını vurguluyor. Terleme botoksuyla ilgili olarak, işlem sırasında uygulanan prosedürün basit olduğunu ve kişinin işlem sonrasında günlük yaşamına hemen dönebileceğini açıklıyor.

asiri_terlemeye_ne_iyi_gelir_asiri_terleme_neden_olur_1684852965_1227

Dr. Özkaya ayrıca, el terlemesi için de botoks yönteminin etkili bir çözüm sunduğunu belirtiyor. Ellerin terlemesiyle insanların günlük etkileşimlerinde çekingenlik yaşayabildiğini ve hatta öğrencilerin sınav kağıtlarının bile ıslanabileceğini ifade ediyor. Ancak avuç içine uygulanan botoks ile bu sorunların ortadan kaldırılabildiğini aktarıyor.

Muhabir: DOĞUKAN FİKRİ FİDAN