En etkili diyet listesi nedir? Hangi diyet listesi kilo verdirir? Diyet ne işe yarar? Diyet nedir? En etkili diyet listesi nedir? Hangi diyet listesi kilo verdirir? Diyet ne işe yarar? Diyet nedir?

Tüm Dünyada her yılın 16 Ekim günü yapılan “Dünya Kalbi Yeniden Çalıştırma Günü” (Restart a Heart Day) etkinlikleri kapsamında İzmir Vali Kutlu Aktaş İlkokulu’nda iş birliği ile birlikte Resüsitasyon Derneği’nin düzenlediği “Hayata El VerProjesi kapsamında İlköğretim okulu çocuklarına temel yaşam desteği ve kalp masajı eğitiminin önemini ve farkındalığını artırmak için doktorlar öğrencilerle birlikte eğitim programı düzenledi.

‘İnsan yaşamını korumak ve yaşatmak için’

Resüsitasyon Derneği; insan yaşamını korumak ve kurtarmak için, Resüsitasyon standartlarının gelişimini eğitimlerle ve bilimsel çalışmalarla sağlamayı, bu konularda ulusal ve uluslararası kuruluşlar ile koordinasyon içinde bulunmayı amaç edinmiş, “Resüsitasyon Tıbbı” ve “Acil Tıbbi Bakım” konularında çalışan multidisipliner bir kuruluş olarak çalışmalarına devam ediyor.

Resüsitasyon Derneği toplumun her kesimine “ani kalp durması” ile karşılaştıklarında yapılması gerekenleri öğretmek, mümkün olduğunca çok kişiye “Temel Yaşam Desteği Ve Otomatik Ekternal Defibrilatör Kullanımı” eğitimi vererek daha çok insanın hayatını kurtaran ve yaşama el vermeyi amaçlıyor.

Kaynak: Kardelen BUĞDAY