Bu projenin Diyarbakır'da bir ilk olduğu belirtildi. Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik, projenin sosyal devlet olmanın gereği olduğunu ifade etti.

Diyarbakır’da 750 aileye yemek hizmeti (3)

Açılışa katılan Bağlar İlçe Kaymakamı İsmail Pendik, projenin önemini vurgulayarak, "Bağlar ilçemiz, sosyal ekonomik açıdan dezavantajlı vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bir bölge. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın destekleriyle başlatılan vefa projesi çerçevesinde, yaşlı veya engelli olup yemek yapma imkanı olmayan vatandaşlarımıza hizmet sunuluyordu. Bugün Aşevi projesiyle bu hizmeti daha ileri bir seviyeye taşıyoruz. Günde 750 yaşlı veya engelli ihtiyaç sahibi aileye her gün sıcak yemeklerini kapılarına kadar ulaştıracağız. Bu, sosyal devlet anlayışının bir gereğidir." dedi.

Diyarbakır'da engellilere akülü araç desteği: 100 engelli vatandaşın yüzü güldü Diyarbakır'da engellilere akülü araç desteği: 100 engelli vatandaşın yüzü güldü

Diyarbakır’da 750 aileye yemek hizmeti (2)

Aşevi hizmetinin, Bağlar ilçesinde büyük bir ihtiyacı karşılayacağını vurgulayan Pendik, aynı zamanda olası afetlerde yaklaşık 10 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu söyledi.

Diyarbakır’da 750 aileye yemek hizmeti (1)

Aşçıbaşı Mehmet Emin Tanrıverdi, kullanılan ürünlerin Tarım Kooperatifinden geldiğini ve birinci kalitede olduğunu belirtti. Günde üç çeşit yemek hazırlandığını ve 750 kişiye hizmet verdiklerini aktardı. Hijyen konusuna büyük önem verdiklerini ifade eden Tanrıverdi, yemeklerin güvenli bir şekilde evlerine ulaştırıldığını açıkladı.

Diyarbakır’da 750 aileye yemek hizmeti-1

Bağlar ilçesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfındaki aşevinin açılışına ilçe Kaymakamı İsmail Pendik, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fırat Batmaz, kamu kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.