Discord, son zamanlarda kullanıcılarını heyecanlandıran bir dizi değişiklik ve yenilikle gündemde. Ancak, merak edilen konular arasında Discord reklam göstermeye ne zaman başlayacak? ve Discord reklamları kapatılabilecek mi? gibi önemli sorular da var. Kullanıcılar, platformun reklam stratejisiyle ilgili gelecek planları hakkında netlik istiyorlar. Aynı zamanda, reklamların kontrol edilebilir olup olmayacağı konusu da kullanıcıların dikkatini çekiyor ve bu konuda şeffaflık bekliyorlar. İşte detaylar haberimizde

Discord reklam göstermeye ne zaman başlayacak?

Anlık mesajlaşma ve topluluk uygulaması Discord'un, yakın gelecekte reklamlara ev sahipliği yapacağı ortaya çıktı. Discord önümüzdeki günlerde uygulama içi reklamlarla kullanıcılarını karşılayacak. Bu karar, özellikle oyunseverler arasında popüler olan platformun kullanıcılarını şaşırttı.

Discord'un reklam kararı, platformun 2015 yılında piyasaya sürülmesinin ardından neredeyse 10 yıl sonra geldi. Şirketin kârlılığını artırma çabalarının bir sonucu olarak nitelendirilen bu hamle, kullanıcı deneyimini nasıl etkileyeceği ve reklamların hangi alanlarda gösterileceği konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Discord reklamları kapatılabilecek mi?

Bilgilere göre, kullanıcılar reklamları kapatma seçeneğine sahip olacaklar. Ancak bu özelliğin tüm kullanıcılar için mi geçerli olacağı, ya da sadece ücretli abonelerin mi faydalanabileceği henüz netlik kazanmış değil. Discord'un algoritmasının kullanıcı davranışlarını izleyerek reklamları özellikle oyun odaklı kullanıcılara yönlendireceği belirtiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ