Diş Hekimi Adayları beyaz önlüklerini giydi

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine bu yıl başlayan öğrenciler, düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi. 

Diş Hekimi Adayları beyaz önlüklerini giydi
27 Eylül 2019 - 10:08

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine bu yıl başlayan öğrenciler, düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi.  Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Sanat Amfisinde gerçekleştirilen “2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Açılış ve Hekim Önlüğü Giyme Törenine” Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necdet Erdilek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün,  İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Murat Sütpideler, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende açılış dersini ise Prof. Dr. Şule Dönmez verdi.
Törende konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necdet Erdilek, yaptığı konuşmada; “En iyi fakülteden birine geldiniz. Ege Üniversitesi nitelikli ve kaliteli eğitimin yanı sırası Rektör Prof. Dr. Necdet Budak hocamızın destekleriyle spor alanında da çok faydalanabileceğiniz bir üniversite. Ege Üniversitesinin spor faaliyetlerinden gerek futbol gereke basketbol gerekse de yüzme gibi bir çok branşlarından faydalanın. Eğitim hayatınızı sporla birleştirin, gelişiminize oldukça katkı sağlayacak. Hepinizi tebrik ediyor yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum” dedi.
2019-2020 akademik yılının açılış dersini veren Prof. Dr. Şule Dönmez ise öğrenci ve velilere seslenerek “Hepiniz zor bir süreçten, zorlu ve dikenli yollardan geçerek buralara geldiniz. Bu yüzden sizleri kutluyorum. Burada geçirdiğiniz zaman tüm hayatınızı ciddi yönde etkileyecek. Bu yüzden dolu dolu geçmesi çok önemli” dedi. Yaşama ve eğitim hayatına dair öğrencilere tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Dönmez, başarıya giden yolda uyulması gereken kuralları anlattı.
Tören sonunda bu yıl Diş Hekimliği Fakültesini kazanan öğrencilere hocaları tarafından beyaz önlükleri giydirildi.  
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum