İstanbul merkezli operasyonlar kapsamında, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli hakkında yürütülen kara para aklama iddialarıyla ilgili soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianameye göre, şüpheliler üç ayrı suçtan yargılanacaklar.

Savcilik Dilan Polat In Tahliyesini Istedi 17432564 8682 Amp

Operasyon, İstanbul merkezli 6 ilde gerçekleştirilmiş ve 1 Kasım 2023 tarihinde başlayıp devam etmişti. Şüpheliler arasında yer alan Dilan ve Engin Polat çiftinin de şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulmuş, bu materyaller MASAK tarafından incelenmişti. İnceleme sonucunda, şüphelilerin tasfiye halindeki firmalar arasında sahte fatura düzenleyerek 200 milyon lira üzerinde bir paranın aile bireylerine ait şirketlere aktarıldığı belirlenmişti.

Soruşturma sürecinde, şüphelilerin mal varlıklarının değerlerini aklama, yasa dışı bahis yapma ve suç örgütü kurma suçlarından iddianame düzenlendiği ve Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildiği açıklandı. Mahkeme süreci başladıktan sonra, şüpheliler hakkındaki yargılama süreci devam edecek.

Dilan Polat Ve Esi Engin Polat Davasinda Son Durum Ne 21 Mart 2024

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyonlar sırasında şüphelilerin kimliklerini belirlemiş ve çok sayıda adres üzerinde eş zamanlı olarak arama yapmıştı. Bu süreçte, Dilan Polat, Engin Polat ve diğer şüphelilerden bazıları tutuklanırken, bazıları adli kontrol hükümleriyle serbest bırakılmıştı.

Soruşturma devam ederken ortaya çıkan yeni detaylar ve mahkeme sürecinin gelişmeleriyle ilgili kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecek.

Kaynak: Haber Merkezi