Ünlü fenomen Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın azmettirici olarak yargılandığı silahlı saldırı davasında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Davanın hakimi, tarafsızlığının sorgulanması üzerine davadan çekildiğini duyurdu. Hakim, "Bu aşamadan sonra ne karar verirsem vereyim, taraflar bir şekilde memnun olmayacaklar" ifadelerini kullandı.

Dilan Polat, kara para aklama suçlamasıyla 7 aydır cezaevinde ve başka davalarla da yargılanıyor. Bunlardan biri, şarkıcı Banu Parlak'ın işyerine yapılan silahlı saldırı olayı. Hakim, saldırı dosyasının çete lideri Barış Boyun'un davasıyla birleştirilmesine karar vermiş, ancak İstinaf Mahkemesi bu kararı bozarak davanın ayrı görülmesini istemişti.

Dilan Polat Engin Polat Yenibakis

ÇEKİLME DİLEKÇESİ VERDİ

Davanın hakimi Recep Baş, tarafsızlığının sorgulanması üzerine çekilme dilekçesi verdi. Dilekçede, Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya ile yaşadığı tartışmayı anlattı. Adliye koridorunda yaşanan tartışmada, Kaya hakime odasında görüşme talebinde bulunmuş, ancak hakim bu talebi reddetmişti. Dilekçede, "Hiçbir şekilde avukatlarla, hiçbir dosyayı odamda görüşmem, odama kabul etmem" ifadesi yer aldı.

Kanal D'nin haberine göre, dilekçedeki bilgilere göre Kaya, hakime "Ne demek görüşemezsiniz, o zaman biz avukat değil otuz. Bize yapacak bir şey kalmadı, sizi HSK'ya şikayet edeceğim." dedi. Tartışmanın ardından iki gün sonra Baş, Küçükçekmece 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdiği dilekçede, "Tarafsızlığımdan şüphe var. Bu aşamadan sonra ne karar verirsem vereyim, tarafların bir şekilde memnun olmayacakları, kararda tarafsızlığıma şüphe olarak bakacakları, hatta tarafsızlığı kabul etmeyecekleri, şahsımın ve Yargı'nın tarafsızlığından şüpheye düşülmesinin olumsuz intibalar bırakacağı değerlendirilmiş olup davadan çekilmiş bulunmaktayım." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi