Doğal güzellikleri, tertemiz denizi ve huzurlu atmosferiyle tatilseverlerin her zaman vazgeçilmez noktası olmayı başaran Didim, yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça tercih ediliyor. Bu muhteşem bölgede tatil yapmayı planlayanlar, denize girilebilecek en güzel yerlerin yanıtını arıyor. Peki, Didim'de denize girilecek en güzel yerler nerede? İşte, Didim'in denize girilebilecek en güzel yerleri ve detayları...

Altinkum Plaji

Altınkum Plajı

Didim’de denize girilecek yerler ve plajlar listesinde olmazsa olmazlar arasında yer alan Altınkum Plajı, Didim’in en çok rağbet gören plajlarından biridir. Yaz sezonunda oldukça kalabalık olan bu plaj, Mayıs ve Eylül aylarında daha sakin olur.

Altınkum Plajı, temiz ve berrak deniziyle ünlüdür. Çevresinde birçok konaklama tesisi, restoran, kafe ve market bulunması, burayı büyük bir turizm bölgesi haline getirir. Kumsal alanı Belediye tarafından işletilen plaj, sığ denizi sayesinde yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için idealdir. Ücretsiz olarak giriş yapabileceğiniz Altınkum Plajı’nda, tatil dönemlerinde sabah erken saatlerde giderek kendinize yer ayırmanız önerilir; aksi halde ilerleyen saatlerde yer bulmak zor olabilir.

Incekum Plaji

İncekum Plajı

Didim’in Mavişehir mevkiinde bulunan İncekum Plajı, ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Kayalık bir yapıya sahip olan plajda, denizinde yosunlar görülebilmektedir. Şehrin kalabalığından uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler için ideal bir plaj olan İncekum Plajı’nda denize girilen alanda taşlar bulunmaktadır. İlk 5-10 metre kadar taşlık olan deniz, sonrasında kum ve sığ bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle, çocuklu aileler için pek uygun değildir.

Akvaryum Koyu B

Cennet Akvaryum Plajı

Cennet Akvaryum Plajı, Didim’in en popüler plajları arasında yer almaktadır ve 2024 listesinde öne çıkan bir destinasyondur. Aynı zamanda Cennet Akvaryum Koyu olarak da bilinen bu plaja, 800 metre taşlık bir yol üzerinden ulaşılabilmektedir. Altınkum mevkiinde bulunan plaja erken saatlerde gittiğinizde rahatlıkla yer bulabilirsiniz. Göl görünümüne sahip olan Cennet Akvaryum Plajı, berrak deniziyle dikkat çekmektedir. Plajın arka tarafında çadır kampı ve karavan kampı yapan tatilciler yoğun olarak bulunmaktadır.

Camlaralti Koyu Kamp Alani 3

Çamlaraltı Koyu

Didim’in Akbük beldesinde yer alan Çamlaraltı Koyu, ağaçlarla çevrili gölge alanlarıyla tanınır. Girişin ücretsiz olduğu bu koyda tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi olanaklar bulunmamaktadır. Koyun arka tarafında yer alan bir market, temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için hizmet verse de, fiyatları biraz yüksek olabilir ve her ihtiyacı karşılamayabilir. Çamlaraltı Koyu, çadır ve karavan kampı için uygun bir alandır. Denizi derin olup kayalık bir yapıya sahiptir, bu nedenle dikkatli olunması gerekmektedir.

Huzur Plaji

Huzur Plajı

Didim’in Mavişehir bölgesinde yer alan Huzur Plajı, sakin ve temiz deniziyle öne çıkar. Girişin ücretsiz olduğu plaj, çevresinde bulunan kafe, market ve restoranlarla ziyaretçilere hizmet sunar. Şezlong ve şemsiye kiralama imkanları da mevcuttur. Huzur Plajı’nın denizi, 600-800 metre boyunca derinleşmeyen sığ yapısıyla özellikle çocuklu aileler için idealdir. Ancak, plajda tuvalet ve duş olanakları bulunmamaktadır.Esinti Plaji

Esinti Halk Plajı

Didim'in Akbük mevkiine çok yakın mesafede yer alan ve Akbük Sahili olarak da bilinen Esinti Halk Plajı, yerleşim yerlerine yakınlığı nedeniyle yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Plaj, denizinin bir kısmının taşlık, bir kısmının ise kum yapısına sahip olmasıyla dikkat çeker. Esinti Halk Plajı'nın hemen yanında bulunan soğuk tatlı su kaynağı, ziyaretçilere keyifli bir tatil imkanı sunar. Sahili sığ yapıda olduğu için çocuklu aileler için de idealdir. Plaja giriş ücretsizdir ve 300 metre mesafede market bulunmaktadır. Plajda şemsiye ve şezlong kiralama imkanları mevcuttur; bazıları otel işletmelerine ait olsa da, kiralamak mümkündür. Esinti Halk Plajı, sığ deniziyle çocuklu aileler için uygun bir seçenektir.

Kaynak: Haber Merkezi