Didim Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve mor rengi ile mis kokusu ile dikkat çeken Didim Lavanta Festivali, bu yıl 4. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 13-14 Temmuz tarihlerinde Akköy Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Üretim Fidanlığı’nda gerçekleştirilecek olan festival, birbirinden renkli etkinlikler ve sahne gösterileri ile ziyaretçilerini bekliyor.

Festivalin açılışı, 13 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00'da Akköy Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Üretim Fidanlığı’nda gerçekleştirilecek. Açılışın ardından, etkinlikler, söyleşiler ve sahne gösterileri ile festivalin ilk günü renklenecek. Aynı gün saat 21.00’de Eda ve Metin Özülkü konseri ile katılımcılar, Türk Pop Müziğinin unutulmaz şarkılarıyla keyifli anlar yaşayacak.

Festivalin ikinci günü olan 14 Temmuz Pazar günü ise saat 19.30’da Adnan Menderes Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nden Prof. Dr. Olcay Arabacı'nın katılımıyla bir söyleşi düzenlenecek. Saat 20.30’da ise Yağmur Akoğlu ve Grup Peekay konseri ile festival coşkusu devam edecek.

Didim Belediyesi, festival alanına ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla, 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde saat 18.00’de Didim Belediyesi önünden, Akbük Hizmet Binası önünden ve Didim Toki Konutlarından araç kaldıracak. Araçlar, Akyeniköy, Akköy ve Balat güzergahından geçerek festival alanına ulaşacak.

Başkan Gençay'dan festivale davet

Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, tüm vatandaşları bu eşsiz etkinliğe davet ettiğini söyledi. Başkan Gençay, bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilecek olan Didim Lavanta Festivali’ne tüm vatandaşları davet ettiğini, mis kokusu ve mor rengi ile büyüleyici güzellikteki lavanta tarlasında buluşmak dileğinde olduğunu belirtti.

Festivale katılmak isteyenler için hazırlanan etkinlikler, katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak. Mis kokulu lavantalar arasında keyifli vakit geçirmek isteyen herkes Didim Lavanta Festivali’nde buluşacak.

Muhabir: Nazlı Şentürk