Türk sinemasının unutulmaz yapımlarından biri olan "Devlet Kuşu" filmi, izleyicilerin merakını cezbetmeye devam ediyor. Bu film, döneminde büyük ilgi görmüş ve hala pek çok kişi tarafından merakla araştırılmaktadır. Peki, Devlet Kuşu nerede çekildi? Film, hangi tarihte çekildi ve oyuncu kadrosunda kimler yer aldı? Devlet Kuşu'nun konusu nedir? İşte, bu soruların ardındaki detaylar...

Devlet Kuşu Nerede Çekildi?

Devlet Kuşu filmi, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinin sokaklarında çekilmiştir.

Devlet Kuşu Ne Zaman Çekildi?

Devlet Kuşu filmi, 1980 yılında çekilmiştir. Filmin yönetmenliğini Memduh Ün, senaristliğini ise Orhan Aksoy üstlenmiştir.

Devlet Kuşu Oyuncuları Kimler?

Devlet Kuşu filminin başrollerinde Kemal Sunal, Serpil Çakmaklı, Bülent Kayabaş, Yadigar Ejder ve Mehtap Ar yer almaktadır.

Devlet Kuşu Konusu Ne?

Devlet Kuşu filmi, yoksul bir mahallede yaşayan Mustafa'nın (Kemal Sunal) hikâyesini anlatır. Mustafa, mahalleye yeni taşınan zengin bir iş adamının kızı Hülya'ya (Serpil Çakmaklı) aşık olur. Hülya da Mustafa'ya âşık olur, ancak Mustafa'nın yoksulluğunun farkındadır. Mustafa, ailesini fakirlikten kurtarmak için Hülya'yla evlenmeyi düşünür, ancak sonunda gerçek aşkının mahalleden arkadaşı Aynur (Mehtap Ar) olduğunu anlar. Film, sosyal sınıflar arasındaki farklılıkları ve gerçek aşkın değerini konu alır. Filmde, Kemal Sunal'ın komik ve duygusal oyunculuğu, filmin başarısında önemli rol oynamıştır.

Kaynak: Haber Merkezi