DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Kavut, son dönemde Eskişehir, Çanakkale ve Aydın'da KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurtlarında meydana gelen can kayıplarıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, gençlerin hayatlarını kaybettiği KYK yurtlarına dikkat çekilerek, "Ülkemizin geleceği olan gençler ölüyor" ifadelerine yer verildi.

Kavut'un basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizin geleceği olan gençler ölüyor. Geçtiğimiz hafta Eskişehir'de, bu hafta Çanakkale'de intihar vakalarının üstüne, bugün de Aydın'da kız öğrenci yurdunda bir öğrencinin asansör kazasında vefat ettiği acı bir gerçekle karşı karşıyayız.

Ülkeyi yönetenlerin sorumsuzlukları gençlerin ölümüne sebep oluyor. Öğrencilerin üzerindeki ekonomik baskı, gelecek kaygısı ruhsal çöküntüye sebep olurken, yurtlarda gerekli güvenlik önlemlerinin alınmaması ihmalkârlığın, kötü yönetimin göstergesidir.

5 Aralık 2023 Dükkan sahipleri dikkat! Ağrı elektrik kesintisi işleri aksatacak... -Aras Elektrik kesintisi 5 Aralık 2023 Dükkan sahipleri dikkat! Ağrı elektrik kesintisi işleri aksatacak... -Aras Elektrik kesintisi

Öğrenci yurtlarında gerekli tedbirlerin alınması için yetkilileri sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Gençlerimizin geleceği için en iyi şartların sağlanması, onların ruh sağlığının ve güvenliğinin korunması gerekmektedir.

DEVA Partisi olarak gençlerimizin geleceği için her türlü mücadelenin içinde olacağız ve bu üzücü olaylarda ihmali, sorumluluğu olanların takipçisi olacağız. Gençlerimizin umutsuzluğunu ortadan kaldırmaya, dertlerine deva olmaya kararlıyız. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizi kaybetmeye tahammülümüz yok."

En güncel haberler için tıklayınız

Kaynak: Haber Merkezi