Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Depremzedelere 1 yıllık kira desteği

İzmir’de depremin yaralarını sarmak için harekete geçen Bayraklı Belediyesi, Ahbap Derneği ve Hürriyet Emlak, 20 ailenin 1 yıllık kira masraflarının karşılanmasını kapsayan bir işbirliği protokolü imzaladı

Depremzedelere 1 yıllık kira desteği
20 Kasım 2020 - 13:11
Reklam

SERCAN ÖZİPEKÇİ
Deprem sonrası evleri zarar gören vatandaşlara destek amacıyla Bayraklı Belediyesi, Ahbap Derneği ve Hürriyet Emlak iş birliğiyle önemli bir projeyi daha hayata geçti. 20 depremzede ailenin 1 yıllık kira masraflarının karşılanmasını kapsayan işbirliği protokolü imza törenine, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Ahbap Derneği Kurucusu ünlü Sanatçı Haluk Levent ile Hürriyet Emlak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ticari İşlerden Sorumlu Eş Genel Müdürü Zeynep Tandoğan katıldı.

20 aileye 1 yıllık kira

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Depremin yaralarını sarmak için attığımız adımlardan bir tanesi daha hayata geçiyor. Haluk Levent’in bize çok yardımları oldu. Hürriyet Emlak tarafından, 20 ailemizin barınmasıyla ilgili, 1 yıllık kiralarını karşılayacağımız bir işbirliği protokolü imzalıyoruz. İzmir ciddi bir dayanışma örneği gösterdi. Hem gönüllü kuruluşlar hem belediye hem İzmirliler bu yaraların sarılmasına gönüllü oldular. Şu an ağır hasarlı ve az haralı çadırda kalan yurttaşlarımız 100’e yakın. Bunların konutlara geçmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bugüne kadar 259 aileye barınma hizmeti sağladık, bu sayı bugün 279’a çıkacak. Dostum Haluk Levent’e, Hürriyet Emlak temsilcilerine tüm Bayraklılılar adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. Sandal ayrıca, 88 vatandaşımızın beyaz eşya ihtiyaçlarının Arçelik tarafından karşılandığını, 90 ailenin de beyaz eşya ihtiyaçlarının yakın zamanda Beko tarafından karşılanacağını söyledi.“Başka firmalardan da bekliyorum”

Ahbap Derneği kurucusu ünlü sanatçı Haluk Levent ise yaptığı açıklamada, Hürriyet Emlak’ın bu süreçte çok gayret gösterdiğini ve depremin yaralarını nasıl sarabiliriz diye kendileriyle iletişime geçtiğini ifade ederek, “Depremin ilk dakikalarından itibaren İzmir Ahbap ve ekibi AFAD’la birlikte harekete geçti ve hemen bizler birkaç saat sonra afet programı oluşturduk, toplantımızı yaptık. AFAD’la ve belediyelerle entegre olduk. Depremin üstünden 17 gün kadar geçti. Ve biz ahbaplar olarak hala buradayız, hiçbir yere ayrılmadık. Gönüllü ekiplerimiz yardımların geldiği depolarda sayım ve giriş işlemlerini yapıyor. Elimizden geldiğince İzmir’in yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Deprem üssü değil ama İzmir’in yıkım üssü Bayraklı’daydı. Başkanla neler yapabiliriz dedik. Hürriyet Emlak’ın bu kutsal teklifini geçtiğimiz hafta getirdim, çok duygulandı. 20 ailenin 1 yıllık kira masrafının karşılanması, deprem için neler yapabilir diyecek birçok kişinin heveslenmesine yardımcı olacaktır. Öncülük yaptılar teşekkür ediyorum kendilerine. Başka firmalardan da bu tarz yardımları bekliyorum” diye konuştu.

“Hep beraber iyileşmek için”


Hürriyet Emlak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ticari İşlerden Sorumlu Eş Genel Müdürü Zeynep Tandoğan ise yaptığı konuşmada, Haluk Levent’in, ülkenin gördüğü nadir hayırsever insanlardan biri olduğunu belirterek, “Ahbap Derneği de son derece saygın bir dernek. Onların kapılarını çalmak istedik, başkanla konuşarak devreye girdiler ve böyle bir işbirliği yaptık. Bu çatının altında hep beraber iyileşmek için buraya geldik” ifadelerini kullandı.
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test