Depremzede meslektaşlara kliple '24 Kasım' hediyesi

İzmir'de bir grup müzik öğretmeni, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen meslektaşları için "Benim Adım Öğretmen" türküsünü seslendirip klip çekti.

Depremzede meslektaşlara kliple '24 Kasım' hediyesi
22 Kasım 2020 - 13:24

İzmir'de 30 Ekim'de yaşanan ve Türkiye'yi yasa boğan depremde 116 kişi yaşamını yitirirken, bunlardan 3'ünü emekli öğretmenler oluşturdu.Bayraklı ilçesinde görev yapan öğretmenler, evleri hasar gören meslektaşlarıyla dayanışma içinde olmaya çalıştı.Birçok eğitimci, depremde binaları yıkılan meslektaşına evlerini açarken, 5 müzik öğretmeni de Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir klip hazırladı.
Yönetmen ve aranjör Yunus Akpunar'ın destekleriyle kamera karşısına geçen Nurdan Atayer, Müslüm Ali Çetin, Ezel Barış, Melek Büyüköztekir ve Evrim Aktaş'tan oluşan grup, seslendirdikleri "Benim Adım Öğretmen" türküsünü meslektaşlarına armağan etti.Deprem sonrası arama kurtarma çalışmaları ve çadır kentlerden görüntülerin yer aldığı klip, 24 Kasım'da sosyal medya platformlarından yayımlanacak.
Klibin yönetmenliğini yapan ve aynı zamanda şiirleri seslendiren Yunus Akpunar, kendisinin de 3 yıl önce Bayraklı Ali Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olmasına rağmen öğretmenlerinden hiç kopmadığını söyledi. AA 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test