Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, yapılan 11. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun da katıldığı toplantıda, kentin çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ve Kent Konseyi üyeleri yer aldı. Başkan Çavuşoğlu, konuşmasında Kent Konseyi’nin kentin farklı renklerini bir araya getiren önemli bir platform olduğunu vurgulayarak, ortak akıl ve birlikte yönetim anlayışının şehrin güzelleştirilmesinde kilit rol oynayacağını belirtti.

Başkan Çavuşoğlu, önceki dönem Denizli Belediye Başkanı Ali Marım’ın Kent Konseyi’nin temellerini attığı projelerin Denizli için önemine değindi. Marım’ın liderliğindeki yeni dönemin, kente yeni hikayeler yazma zamanı olduğunu ifade etti.

Aw235952 03 (1)

YENİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRME SÖZÜ

Yeni dönem hedefleri doğrultusunda konuşan Başkanvekili Ali Marım ise, geçmişteki başarılı çalışmaları devam ettirme ve yeni projeleri hayata geçirme sözü verdi. STK’lar, meslek odaları ve sendikalarla işbirliği içinde kent için ortak projeler geliştireceklerini dile getiren Marım, Denizli’nin sorunlarını tespit ederek çözüm odaklı çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Seçimlerde tek liste ile gidilmiş olup, Ali Marım’ın başkanlığındaki yeni Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu: Baran Akın, Serdar Selman Savran, İbrahim Okkaya, Mehmet Karaduman, Ragıp Çelik, Firdevs Akbaş Varvada, Osman Yüreci, Osman Üçgül, Bilsen Özen, Sevil Güngör, Didar Melek Armutçuk, Derya Topal ve Muammer Kardeş. Bu yeni yönetim kadrosuyla Kent Konseyi, Denizli’nin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlamayı hedefliyor.

Muhabir: İPEK KIRCA