Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Kursları, şehirde büyük ilgi gördü. 21 farklı spor branşında ücretsiz olarak sunulan kurslara bu dönem 18.251 vatandaş kayıt yaptırdı.

Çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak, sosyalleşmelerini desteklemek ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanımak amacıyla düzenlenen Yaz Spor Kursları, Denizli’de rekor düzeyde ilgi gördü. Kurslar arasında atletizm, badminton, bale, basketbol, cimnastik, güreş, hamile pilatesi, judo, karate, masa tenisi, nefes ve farkındalık, okçuluk, pilates, satranç, tekvando, tenis, voleybol, yoga, zumba ve zumba kids gibi çeşitli spor dalları bulunuyor.

A W236499 02

10 BİNİ AŞAN KİŞİ KAYIT YAPTIRDI

En çok ilgi gören branşlar arasında yüzme kursları ön plana çıkarken, pilates, zumba, nefes ve farkındalık, yoga, tekvando ve tenis gibi branşlar da yoğun ilgi gördü. Toplamda 11.153 kişi bu branşlara katılmayı tercih ederken, Denizli genelindeki 8 kapalı yüzme havuzunda düzenlenen yüzme kurslarına ise 7.098 kişi kayıt yaptırdı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, her yaş grubundan vatandaşın spor kurslarına büyük ilgi gösterdiğini belirterek, “Kentimizde yaşayan herkesin sağlığı ve mutluluğu için çalışıyoruz. Sporun ve kültürel etkinliklerin kenti daha yaşanabilir kılacağına inanıyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.

Muhabir: İPEK KIRCA