İzmir'de yüksek kar vaadiyle iş ve spor dünyasından yaklaşık 300 milyon lira dolandırdığı iddia edilen Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö.'nün ifadesi ortaya çıktı. Özgün haber giriş paragrafı şu şekildedir:

Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö., İzmir'de ortaya çıkan 'Seçil Erzan' vakasıyla ilgili şok edici iddialarla gündeme geldi. İfadesinde borçlarını ödemek amacıyla bu yola başvurduğunu savunan Hatice Ö., "Çıkmaza girdim, ödemek için böyle bir yönteme başvurdum. Tüm işlemler bankacılık faaliyetleri çerçevesinde yapılmıştır ve suçsuzum" dedi. Ö., iddiaya göre, Karşıyaka Spor Kulübü yöneticileri ve iş insanlarından topladığı paraları yatırmadığı ve dolandırma suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

Denizbank Bornova Şube Müdürü'nden 'Seçil Erzan' Itirafı 'Bankacılık Çerçevesinde Işlem Yaptım'-1

 'Bankacılık çerçevesinde işlem yaptım'

İzmir'de yüksek kar vaadiyle iş ve spor dünyasından yaklaşık 300 milyon lira dolandırdığı iddia edilen Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö.'nün yaşadığı olaylarla ilgili son gelişmeler ortaya çıktı. Polis ekipleri, Hatice Ö.'nün evinde intihar girişiminde bulunduğunu ve daha sonra İzmir Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındığını belirledi. Hayati tehlikesi olmayan Ö., sonrasında psikiyatri servisine sevk edildi. Aynı operasyon kapsamında banka personeli E.Y. ile döviz bürosu sahibi A.A. da gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi.

Denizbank Bornova Şube Müdürü'nden 'Seçil Erzan' Itirafı 'Bankacılık Çerçevesinde Işlem Yaptım'

Döviz bürosu sahibi Serkan Çelik'in tutuklandığı öğrenilirken, Hatice Ö.'nün ifadesinde ise borçlarını ödemek için bu yola başvurduğunu savunduğu, işlemlerin bankacılık faaliyetleri çerçevesinde yapıldığını ve suçsuz olduğunu belirttiği bildirildi. Polis ekipleri ayrıca, Hatice Ö.'nün özellikle Denizbank'ta yüklü mevduat sahiplerini hedef aldığını ve mağdurların paralarını önceki mağdurların taleplerini karşılamak için kullandığını öne sürdü.

Kaynak: DHA