Deniz Yücel mazbatasını aldı

37. İzmir Olağan Kongresi'nde 611 delegenin 253'nün oyunu alarak yeniden il başkanı seçilen Deniz Yücel, Konak İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı ve CHP’de ikinci Yücel dönemi resmen başladı

Deniz Yücel mazbatasını aldı
13 Şubat 2020 - 14:00 - Güncelleme: 13 Şubat 2020 - 14:07

KENAN YEŞİL

CHP İzmir'de geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen 37. İzmir Olağan Kongresi'nde 611 delegenin 253'nün oyunu alarak yeniden il başkanı seçilmişti. Başkan seçildikten sonra ilk olarak Genel Merkez'de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Deniz Yücel, Konak İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı. Daha sonra partililerle yürüyerek Cumhuriyet Meydanı'nındaki Atatürk Anıtı'na çelenk koymaya geçen geçen Deniz Yücel'e, İl Yönetim ve Disiplin Kurulu üyeleriyle, ilçe başkanları ve yöneticileriyle birlikte, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Milletvekili Tacettin Bayır, Kamil Okyay Sındır, CHP'li İlçe Belediye Başkanları; Abdul Batur, Filiz Ceritoğlu Sengel, İsmail Yetişkin, Çağrı Gruşçu, Ekrem Oran, Adil Kırgöz, Serdar Sandal, Ali Engin, Muhittin Selvitopu, Mustafa Kayalar, Fatma Çalkaya, İlkay Girgin Erdoğan katıldı. Büyükşehir Belediyesi'nden herhangi bir temsilcinin törene katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca Deniz Yücel’i eşi Gönenç Bilgen Yücel ve geçtiğimiz yıl dünyaya gelen kızları Melis Yücel de yalnız bırakmadı.

“Parti içi yarış bitmiştir”

Tören sonrası açıklamalarda bulunan Deniz Yücel, kadroların CHP İzmir Örgütü tarafından seçilen kadrolar olduğunu belirterek, “Bugün burada bulunan kadrolarımız CHP’yi iktidara taşıyacak olan kadrolardır. Bugünden itibaren CHP İzmir İl örgütünde parti içi yarış bitmiştir. Bundan sonraki süreçte parti içerisindeki arkadaşlarımız ve yönetim kademelerimiz ve ilçe kongrelerinde seçilen arkadaşlarımız ile birlikte tüm birikimimizi , enerjimizi partimiz ve ülkemiz için kullanacağız. Türkiye’yi artık AKP iktidarından kurtarmak için kullanacağız. Bugün mazbatamızı aldık. Yönetim kurulu üyelerimiz, kurultay delegelerimiz ve parti üyelerimiz ile birlikte atamızın huzuruna çıktık. Buradan atamızın huzurunda tüm İzmirlilere ülkemizde demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, adalete ve yargıya güvenin yeniden tesis edildiği, tüm yurttaşlarımızın eşit seviyede eşit bireyler olarak güven içinde yaşadığı Türkiye kurmak için çalışacağımıza söz veriyoruz. Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinden asla taviz vermeyeceğiz” dedi. 31 Mart yerel seçimlerin vatandaşların görev verdiğini ifade eden Yücel, “Bu misyon ile Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak için tüm örgütümüz ile mücadele vereceğiz” açıklamalarında bulundu.


“Görevimin başındayım”

Önceki dönem kongresinde istifa etmeyeceğini ve görevinin sonuna kadar kalacağı hakkında söz veren ama bu seçimde bu söylemlerde bulunmayan Yücel, “Ben görevim süremin sonuna kadar görevimin başında olacağım. Geçen dönem verdiğim sözü bu kongrede tekrarlamam böyle olmadığı anlamına gelemez. Bu görevler hizmet için yapılır. Bu makamlar hizmet içindir” ifadelerini kullandı. Olası bir erken seçimde nasıl bir yol izleyeceği, milletvekili adayı olup olmayacağı sorusuna cevap veren Yücel, “Erken seçim durumunda şu anlık istifa gibi bir düşüncem yok. İstifa etmek veya görevimi bırakmak gibi bir düşüncem yok. Onu o zaman düşünür, konuşuruz ama şu anda benim hiçbir şekilde istifa etme ya da görevimi bırakma gibi bir düşüncem yok” diye konuştu.

Genel merkezde ne konuşuldu?

Kongrenin bitmesi ardından Genel Merkeze giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na süreçle ilgili bilgi verdiğini açıklayan Yücel, “Kongremiz ile ilgili bilgileri aktardım. Önümüzdeki dönem için projelerimizi ilettim. Önümüzdeki günlerde bir il binası alacağız, bununla ilgili eksik evraklar vardı onları tamamladık. İktidara yürüyen bir Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak seçimlere yönelik çalışma yapma konusunda bize talimat verdi. Bunu ilçe başkanlarımız ve yönetimlerimizle paylaşıp en kısa sürede çalışmaya başlayacağız.”

“Tek adaylı kongre demokrasiye zarar vermez”

Tek adaylı kongreler konusunda kendi adına uzlaşı ve tek aday talebinde bulunmadığını söyleyen Yücel, “Örgütlerin desteğini alan ve kendini yeterli olan her arkadaşımız aday olabilir. Bu dönem tek adaylı bir kongre oldu. Bunun demokrasiye zarar verdiğini düşünmüyorum. Bu dönem yola çıkarken 30 ilçe başkanımızın desteğiyle yola çıktık. 540 civarı imza ile yola çıktık ve yeniden görevdeyiz. Geçmişte olduğu gibi amacımız CHP ve ülkemize hizmet etmek. Görevimizin zorluğunu ve ağırlığını biliyoruz. İki senede tecrübeler kazandık. Yerel yönetimlerle birlikte birlik içerisinde kentimize katkı koyacağımız bir süreç olacağına inanıyorum” 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test