Eski manken ve sunucu Deniz Akkaya, iş insanı Efe Önbilgin ile olan evliliğinden dünyaya gelen kızı Ayşe hakkında dikkat çekici iddialarda bulundu. Akkaya, 15 yaşındaki kızının kendisine fiziksel olarak saldırdığını ve balkona kilitlediğini öne sürdü. Ayrıca, polislere kendisini dövdüğünü söyleyerek itibarını zedelemeye çalıştığını belirtti.

"Balkonda kilitli kaldım"

Deniz Akkaya, kariyerinin başında çok mutlu olduğunu, ancak yanlış bir baba seçimi nedeniyle hayatının kabusa döndüğünü ifade etti. Akkaya, kızının telefonunu ele geçirdikten sonra yurtdışı planları ve daha fazlasını öğrendiğini, bu nedenle telefonu aldığını anlattı. Kızının fiziksel saldırısının ardından 1,5 saat boyunca balkonda kilitli kaldığını, komşular ve güvenlik görevlilerinin yardımlarının sonuçsuz kalması üzerine üç kez 112’yi arayarak kurtarıldığını söyledi.

"Ergenlik dönemiyle açıklanamaz"

Akkaya, kızının polislere zorluk çıkardığını ve kendisine itibar suikastı yaptığını belirterek, bu durumun ergenlik döneminin arkasına saklanarak açıklanamayacağını vurguladı. Anne olmanın bu olmadığını belirten Akkaya, tüm annelere sabır diledi.

Davalık olmuştu

Deniz Akkaya, kızı Ayşe’yi 2010 yılında iş insanı Efe Önbilgin'den dünyaya getirmişti. Eski eşi ile sık sık karşı karşıya gelen Akkaya, kızıyla yayımladığı bikinili fotoğraflar yüzünden de davalık olmuştu. Efe Önbilgin, kızının bikinili fotoğraflarının reklam amaçlı kullanılmasına karşı çıkarak koruma tedbirleri alınmasını talep etmişti. Mahkeme de bu talep üzerine Akkaya'nın sosyal medyada kızının görsellerini paylaşmasını durdurmuştu.

Deniz Akkaya, eski eşinin fiziksel şiddetini psikolojik şiddetle sürdürdüğünü belirterek, mahkeme kararıyla tanıkların dinlenmesini sağladı ve tedbir kararından geri dönüldü. Akkaya, kızının doğumundan beri her türlü şiddete rağmen sabır gösterdiğini, kızının gelişimi için biyolojik babasıyla ilişki kurma çabalarının boşa çıktığını ifade etti. Geçtiğimiz yıl kızını Londra’ya babasının yanına gönderdiğini, ancak kızının babasına bir daha gitmek istemediğini söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi