Son günlerde vatandaşlar "Deniz Akkaya kim? Deniz Akkaya eski eşi kimdir?" sorularını sıkça araştırıyor. Türkiye'nin en tanınmış modellerinden biri olan Deniz Akkaya, kariyerinin yanı sıra özel hayatıyla da merak ediliyor. İşte Deniz Akkaya'nın biyografisi ve eski eşi ile ilgili detaylar...

Deniz Akkaya kim?

1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çerkes kökenli bir aileden gelen Akkaya, ailesi Kayseri Akören'in Uzunyayla Köyü'ndendir. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. İlköğrenimini Faik Reşit Onat İlkokulu’nda, ortaokulu Bilge Kaan Özel Deneme Lisesi’nde, lise eğitimini ise Semiha Şakir Özel Deneme Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Deniz Akkaya

Genç yaşta profesyonel modellik kariyerine adım attı. 1997 yılında Türkiye’nin tek meslek yarışması olan Best Model of Turkey’de birinci, “Miss Grace of the World” yarışmasında ise dördüncü oldu. Yıldırım Mayruk ve Cengiz Abazoğlu gibi ünlü modacıların yanı sıra birçok yerli ve yabancı markanın defilelerinde boy gösterdi. 1998 yılında Alman moda firması Escada'nın Türkiye'deki bir defilesinde Carla Bruni ile aynı podyumu paylaştı. 2000'li yıllarda Türkiye’de yayımlanan çeşitli moda dergilerinin kapaklarında yer aldı.

Deniz Akkayadan Flas Iddia Kizim Bana Saldirdi 2

2006 yılında Star TV’de yayımlanan ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Top Model Türkiye yarışmasının sunuculuğunu yaptı. Daha sonra Show TV’de yayımlanan Pişti adlı programda yorumcu ve sunucu olarak yer aldı. Cine5'te yayımlanan Başka Yerde Yok adlı programda sunuculuk yaptı ve bu programda Fatih Altaylı ve Mehmet Barlas gibi gazetecilerle birlikte çalıştı.

Tiyatro ve sinema oyunculuğu da yapan Akkaya, Maskeli Beşler: Kıbrıs, Vizontele Tuuba ve Okul gibi filmlerde rol aldı.

Deniz Akkaya eski eşi kimdir?

İş insanı Efe Önbilgin ile ilişkisinden Ayşe (d. 10 Aralık 2009) adında bir kızı bulunmaktadır. Çift, 2009 yılında evlenmiş ve 2013 yılında boşanmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi