Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu etkinlik kapsamında Demre ilçesi, Cumhuriyetin 100. Yılını Edip Akbayram'ın muhteşem performansıyla coşku içerisinde kutladı. 4. Demre Kekova Festivali'nde sahne alan sanatçı, Demrelilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Bu özel etkinlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz ve Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi'nin yanı sıra binlerce vatandaş da hazır bulundu.

Cumhuriyet ve Kardeşlik Vurgusu

Muhittin Böcek, konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerini sürdürme sözü vererek, bilim, sanat ve kültürün yanı sıra barış, kardeşlik ve demokrasinin önemine vurgu yaptı. Aynı zamanda kendi hayat hikayesinden örnek vererek, Demreli bir kadının ya da bir çiftçi çocuğunun belediye başkanı olmasının Cumhuriyetin bir lütfu olduğuna dikkat çekti.

Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerine olan bağlılığını belirterek, Demrelilere Cumhuriyet Bayramı tebriklerini iletti.

Çift başlı doğan buzağı, görenleri şaşkına çevirdi Çift başlı doğan buzağı, görenleri şaşkına çevirdi

Edip Akbayram'la Müzik Ziyafeti

Ünlü sanatçı Edip Akbayram, Demre Meydanı'nı dolduran binlerce vatandaşa hitaben muhteşem bir konser verdi. Konser alanı Türk bayraklarıyla renklendi ve coşkulu Demreliler, Cumhuriyet Bayramı'nın tadını sonuna kadar çıkardı.

Kaynak: Haber Merkezi